| Komentáře
13. 11. 2009 8:20

Žijí si po 20 letech líp Češi, nebo Slováci? Diskutujte

Diskuse čtenářů o úspěších, neúspěších a rozdílech obou států

Dvacet let po změně režimu spouští deníky Aktuálně.CZ a Aktuálně.SK společný projekt, během kterého na stránkách obou deníků, na obou stranách hranice, mohou čtenáři v těchto dnech hodnotit, jakou cestou v posledních dvou desetiletích oba státy kráčely a jaký život v nich lidé žijí.

Jak se situace obou zemí za posledních 20 let změnila? Ve které zemi je vyšší kvalita života? Co Češi během fungování samostatného státu dokázali, a Slováci nikoliv? A naopak? Čím se život v obou státech liší?

Na blozích a v diskusích na Aktuálně.cz se již začalo o tématu debatovat. "Životní úroveň je celkově vyšší u nás, protože na Slovensku se více rozevřely nůžky mezi bohatými a ostatními. Střední třída je zde daleko míň zastoupená než u nás. Ale myslím, že za pár let na tom Slovensko může být líp než my," píše například čtenář Benedikt. "Slováci měli mnohem horší výchozí pozici a museli si prožít Mečiara a přešlapování na místě. A i když spousta z nich nebyla spokojena s Dzurindovými reformami, tak je to nastartovalo a skočili strašně dopředu," reaguje čtenář vystupující pod jménem Karel H. 

A co si myslíte vy? Vyplňte níže uvedenou anketu a zapojte se pod tímto textem do čtenářské debaty, kterou moderují editoři Aktuálně.cz.

Toto je třetí ze čtenářských debat k výročí 20 let svobody. O tom, po čem se vám stýská z dob socialismu, jste diskutovali ZDE. O úspěších Česka za posledních 20 let jste diskutovali ZDE. V dalších dnech bude následovat debata o neúspěších naší země za 20 let demokracie.

 

Právě se děje

Další zprávy