Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
25. 1. 2010 17:00

Zprávy o páté: Louny končí, spravedlivé Rusko

Přečetli jsme za vás informace, které by vás neměly minout.

Pivovar v Lounech fungoval 115 let. Pak se ho koupí zmocnil nizozemský Heineken a necelé dva roky mu stačily na to, aby ho dal zavřít. Dnes v Lounech uvařili poslední várku poctivě chmeleného ležáku. Louny se odteď budou dělat v Ústí nad Labem. Heineken se s tím nepáře, vloni zrušil pivovary v Kutné Hoře (existoval od 16. století) a ve Znojmě. Příjemně sentimentální reportáž z Kutné Hory si můžete přečíst zde, o naději pro pivovar zase zde.

Novináři s napětím čekají na úterní schůzku Klaus - Zeman, protože nikdo předem oficiálně neoznámil, o čem si oba veteráni chtějí povídat. Aby po vzpomínkách na časy opoziční smlouvy nenastalo trapné společenské ticho, nabízíme ke konverzaci tři nekonfliktní témata: 1. Jaké to je, být sponzorován Lukoilem. 2. Vykácet, vyhubit, zničit kůrovce. 3. Zkouška nanečisto: Předávání klíčů od Hradu v roce 2013.

Provoz v českém nebi loni poprvé od roku 1990 zřídnul. Přes naše území proletělo v průměru 1 822 letadel denně. My na zemi to bereme jako dobrou zprávu.

Reakce politiků na případ pražského zastupitele Jiřího Láryše (ODS), kterému dopravní policie našla v těle drogy, jsou neuvěřitelné. Buď se o záležitost víceméně vůbec nezajímají, nebo vykládají něco ve smyslu „počkejme na výsledky vyšetřování". A zjevně jim uniká, že podstatné není jen to, že Láryš zdrogovaný řídil, ale především skutečnost, že tvrdé drogy vůbec zkonzumoval. Jednou? Jaké? Jak často? Pervitin nebo extáze by na demisi stačily samy o sobě, jízda autem je jen přitěžující okolnost.

„V naší zemi je samozřejmě řada problémů. Což ale nezpochybňuje fakt, že u nás je to s lidskými právy v pořádku," ujistil čtenáře Práva místopředseda Státní dumy Alexandr Babakov. Jinak také předseda prokremelelské levicové strany Spravedlivé Rusko - Vlast/Důchodci/Život (oficialnyj sajt partiji zděs), blízké české sociální demokracii.

Písek na sypání bude bude zadarmo. Kde skončí?
Písek na sypání bude bude zadarmo. Kde skončí? | Foto: Michal Žák

Radnice v Ústí nad Orlicí se rozhodla rozdávat humanitární pomoc v podobě posypového materiálu na chodníky. S napětím čekáme, jak s velkorysou nabídkou obyvatelstvo naloží. Radní si jisté riziko zjevně uvědomují, protože pětikilové igelitky smí vyfasovat jen ten, kdo předloží občanský průkaz.

Světový průzkum veřejného mínění ukázal, že dvě třetiny lidstva nesouhlasí s tím, jak vlády a korporace čelí klimatickým změnám. U nás jsou nespokojené dokonce tři čtvrtiny! Ale z průzkumu nevyplynulo, jestli to je nesouhlas kvůli tomu, že se proti oteplování bojuje málo, nebo naopak moc.

Nejšťastnějším českým policajtem ve službě byl minulý víkend Josef Škach ze Železné Rudy. Až si ho prohlédnete na společné patrole s bavorským kolegou, pochopíte proč.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy