Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
5. 2. 2010 16:40

Zprávy o páté: Naše rarita: Atomový zákon o pytlácích.

Události, o kterých stojí za to vědět. Od parlamentu po bankéře nemravu.

Ze zákonodárné kuchyně: V parlamentu se projednává atomový zákon. Jde v něm o to, aby obce kolem Dukovan a Temelína mohly dostávat peníze z „jaderného účtu". Ale kromě toho má zákon také zpřísnit tresty za pytláctví. A také uplést bič na ty, kdo blikají pilotům do očí laserem. Že to všechno na první pohled moc nesouvisí? Správně. Ale měli byste to srdce, zakazovat poslancům jejich milované přílepky?

Správně položená předvolební otázka: Chcete tank, nebo mateřskou?
Správně položená předvolební otázka: Chcete tank, nebo mateřskou? | Foto: Ludvík Hradilek

„Zaorálek: Mateřskou místo tanků", hlásá titulek v nové inzertní příloze sociální demokracie. Zahraničněpolitický expert ČSSD v článku vysvětluje, že místo na vojáky v Afghánistánu bychom peníze měli raději dát rodinám s dětmi. „Náš postoj je jasný: Nikoli tanky, ale mateřská." Tanky se Zaorálkovi jako symbol zla očividně zalíbily (i když vláda parlamentu vyslání tankové čety ani nenavrhla). Takže ano. Čtrnáctý, patnáctý, šestnáctý důchod místo atomové bomby. Přídavky na děti místo svrabu a neštovic. A tak dále.

Čtěte také: Zprávy o páté: Zelení disidenti zase vyrušují.

Miranda Kerrová, idol australských bankéřů.
Miranda Kerrová, idol australských bankéřů. | Foto: egotastic.com

Světoznámý případ australského bankéře, který si v přímém televizním přenosu na počítači prohlédl lechtivé fotky, dospěl po bouřlivém vývoji ke šťastnému konci. Dave Kiely nakonec z banky Macquarie propuštěn nebude. Iniciativa za jeho omilostnění („Save Dave") slavila úspěch, přimluvila se i Miranda Kerrová, dáma z těch obrázků.

"Společnost Macquarie a daný zaměstnanec se omlouvají za jakoukoli újmu, která by mohla tímto komukoli vzniknout," sdělila banka v pýthickém komuniké. Újmu? Čí? Možná toho kolegy, který vypráví do kamery a netuší, co se mu děje za zády? Ale ten je přece taky slavný…

Macquarie, jak podotýká agentura Reuters, je známá mimo jiné štědrými odměnami pro své vybrané manažery. Možná i to pana Kielyho zachránilo - firma se rozhodla zachovat si lidskou tvář a netrestat pěšáka za celkem nevinný trapas. Ostatně, kdo ví, co se odehrává na monitorech počítačů v šéfovském podlaží.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Vaclík se po pauze do španělské ligy vrátil prohrou v Elche

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem, který ve španělské lize chytal po více než třech měsících, prohráli utkání 26. kola na hřišti sestupem ohroženého Elche 1:2. Vaclík se dostal do branky na úkor Maročana Bunúa, který chyběl kvůli zranění prstu.

Vaclík dostal příležitost už ve středeční odvetě semifinále Španělského poháru proti Barceloně (0:3 po prodl.). V Elche poprvé kapituloval v 70. minutě, kdy ho obstřelil Raúl Guti. O šest minut později jednatřicetiletý brankář sledoval po křížné hlavičce Guida Carilla míč směřující od tyče do branky a vyrazil ho až zpoza čáry. Hosté snížili až na prahu nastaveného času, prosadil se Luuk de Jong.

Sevilla nezažívá dobré období. Na Barcelonu nestačila ani před týdnem v lize, úvodní duel osmifinále Ligy mistrů doma s Dortmundem také prohrála. Z posledních pěti soutěžních duelů zvládla jen ligový zápas v Pamploně (2:0). Elche se díky třem bodům dostalo přinejmenším dočasně ze zóny sestupu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy