Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
26. 1. 2010 17:00

Zprávy o páté: Popularita papalášů, řepky přibude

Přečetli jsme za vás informace, které by vás neměly minout.

K plánům na rušení půlnočního metra a autobusů se sluší podotknout: Když před dvěma lety pražská MHD naposled zdražovala, vysvětloval to Dopravník podnik i tím, že zavádí "nové spoje" a že "přibylo stanic metra" (ano, v poli, kam přes den zajíždí jen každá druhá souprava). Teď se bude jezdit míň, a jízdné se nemění (mohlo by taky zase podražit, to je fakt). A moc prosíme, nesvádějte všechno na krizi.

Agentura STEM zveřejnila jeden z nejsmutnějších průzkumů posledních let. Ukázalo se, že jen pětina národa si myslí, že dnešní politici morálkou převyšují komunistické papaláše a že mají méně výsad než Husák a jeho garnitura. Jasně, Češi jsou vysokou morální náročností proslulí. Hlavně na ty druhé. Kdo není přinejmenším Hus nebo Masaryk, nemá u nich nárok. Ano, politici si říkají o to, abychom jim to spočítali. Ale není tohle trochu moc? Nebo si taky myslíte, že Jakeš a Biĺak nebyli horší než Paroubek a Topolánek?

Hlas lidu: Nebyli horší než ti dnešní.
Hlas lidu: Nebyli horší než ti dnešní. | Foto: Vojenský historický ústav

Lidovecký europoslanec Jan Březina hodil vidle do polské žádosti o registraci ochranné známky kabanosu. Rozhodnuto není ani o Kielbase mysliwske, která válčí s naším loveckým salámem. Březina už zachránil olomoucké tvarůžky a spoustu dalších jídel. Další zářez na pažbě mu ze srdce přejeme. Přece Polákům ten kabanos jen tak nenecháme.

Zlověstná informace pro alergiky: Zemědělci oznámili, že zaseli o pět procent víc řepky než vloni, očekávajíce kvetoucí obchod s biopalivem. Česko bude na jaře ještě žlutější než kdykoli předtím.

Klaus a Zeman se shodli, že se musí změnit volební systém. Ta zpráva je stará jedenáct a půl roku, ale dnes naštěstí neznamená to, co za časů opoziční smlouvy. Ne že by volební zákon nezasloužil opravu, ale názory obou pánů jsou přitom, módně řečeno, irelevantní.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marhoulovo Nabarvené ptáče se dostalo do výběru hollywoodských kritik

Magazín The Hollywood Reporter zařadil film Václava Marhoula Nabarvené ptáče mezi dvacet nejlepších snímků z filmových festivalů letošního podzimu
Zdroj: ČTK
Další zprávy