reklama
 
 

Zprávy o páté: Popularita papalášů, řepky přibude

26. 1. 2010 17:00
Přečetli jsme za vás informace, které by vás neměly minout.

K plánům na rušení půlnočního metra a autobusů se sluší podotknout: Když před dvěma lety pražská MHD naposled zdražovala, vysvětloval to Dopravník podnik i tím, že zavádí "nové spoje" a že "přibylo stanic metra" (ano, v poli, kam přes den zajíždí jen každá druhá souprava). Teď se bude jezdit míň, a jízdné se nemění (mohlo by taky zase podražit, to je fakt). A moc prosíme, nesvádějte všechno na krizi.

Agentura STEM zveřejnila jeden z nejsmutnějších průzkumů posledních let. Ukázalo se, že jen pětina národa si myslí, že dnešní politici morálkou převyšují komunistické papaláše a že mají méně výsad než Husák a jeho garnitura. Jasně, Češi jsou vysokou morální náročností proslulí. Hlavně na ty druhé. Kdo není přinejmenším Hus nebo Masaryk, nemá u nich nárok. Ano, politici si říkají o to, abychom jim to spočítali. Ale není tohle trochu moc? Nebo si taky myslíte, že Jakeš a Biĺak nebyli horší než Paroubek a Topolánek?

Lidovecký europoslanec Jan Březina hodil vidle do polské žádosti o registraci ochranné známky kabanosu. Rozhodnuto není ani o Kielbase mysliwske, která válčí s naším loveckým salámem. Březina už zachránil olomoucké tvarůžky a spoustu dalších jídel. Další zářez na pažbě mu ze srdce přejeme. Přece Polákům ten kabanos jen tak nenecháme.

Zlověstná informace pro alergiky: Zemědělci oznámili, že zaseli o pět procent víc řepky než vloni, očekávajíce kvetoucí obchod s biopalivem. Česko bude na jaře ještě žlutější než kdykoli předtím.

Klaus a Zeman se shodli, že se musí změnit volební systém. Ta zpráva je stará jedenáct a půl roku, ale dnes naštěstí neznamená to, co za časů opoziční smlouvy. Ne že by volební zákon nezasloužil opravu, ale názory obou pánů jsou přitom, módně řečeno, irelevantní.

autor: Jan Lipold | 26. 1. 2010 17:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama