reklama
 
 
 • Člověk v tísni, o.p.s.

Komiks: Párání a nepárání se s cizinci. O frontách

15. 10. 2007 14:00
První díl pravidelného komiksu

Sedm hodin ráno. Před budovou cizinecké policie už stojí dlouhatánská fronta, ačkoli se přepážky  otevřou až za hodinu. Čeká se tu na pořadové číslo, které cizincům zaručí, že v průběhu dne přijdou na řadu. Na koho se číslo nedostane, má s největší pravděpodobností pro dnešek smůlu. 

Cizinci, kteří mají s cizineckou policií zkušenost, si stěžují, že se k nim policie chová nevybíravě. Vedle dlouhé čekací doby kritizují i neochotu úředníků. Komplikovanost a nejednoznačnost zákonů vede k tomu, že si je úředníci vykládají různě.

Cizincům komplikuje život i to, že všechny dokumenty jsou pouze v češtině a mnoho zaměstnanců nehovoří žádným cizím jazykem.

Mluví se i o korupci. Cizinci ze zemí mimo EU, kteří zde chtějí pobývat déle než 90 dní, ať už za účelem studia nebo zaměstnání, musí kvůli prodloužení pobytu nepříjemnou návštěvu této instituce absolvovat každý rok znovu.

Myslíte si, že by se k nim měla cizinecká policie chovat vstřícně a civilizovaně, nebo by měla být spíše represivní složkou, která se s nikým nemusí párat?

Další díl naleznete na Aktuálně.cz v pondělí 22. října.

autor: Člověk v tísni, o.p.s. | 15. 10. 2007 14:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama