Jan Lipold Jan Lipold | Názory
29. 5. 2019 15:55

Národní chlebodárce už se po volbách vyklidnil, je king pečiva

Demokratická opozice se zmohla jen na nekompromisní konstatování, že chleba levnější nebude.
Foto: ČTK

Babiš bude králem chleba v Česku, informovala ve středu o polednách elektronická média. Protože antimonopolní úřad povolil (výstižněji: posvětil) spojení dvou největších pekáren Penam a United Bakeries. Pod podmínkou, že majitel Penamu Agrofert některé své fabriky prodá, aby se mohlo říct, že na trhu zůstala jakás takás konkurence.

Stanovisko Úhosu ke vzniku pekárenského gigantu: "Chléb náš vezdejší dejž nám dnes a odpusť nám naše viny!"

Zpráva z centrály hospodářské soutěže přichází pro národního chlebodárce v pravý čas. Po lámání chleba v eurovolbách mu došlo, že kdo se nesrovnává s chlebem, nesrovnává se ani s čau lidmi. Všude, i v holdingu ČR, je chleba o dvou kůrkách.

Záhy po schválení transakce vystřídalo na králových sociálních sítích pláč nad nenávistnou kampaní - denní to jeho chleba - vnitřní usebrání: "Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem. Natvrdo a bez keců." A další tweet, pálí jako Trump: "Příští heslo na čepici bude Odříkaného chleba největší krajíc. Nebo Chléb a hry (3x žlutý emotikon bicepsu, pozn. red.)."

Demokratická opozice se zmohla jen na nekompromisní konstatování, že chleba levnější nebude. Zatímco sociální demokracie zůstává dál o chlebu a o vodě, až na ministra lidové slovesnosti Staňka: Koho chleba jíš, toho píseň na Hradě zpívej!

Preference musí růst, i kdyby na chleba nebylo. In nomine řepka sancti, amen.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy