Jan Lipold Jan Lipold | Názory
29. 5. 2019 15:55

Národní chlebodárce už se po volbách vyklidnil, je king pečiva

Demokratická opozice se zmohla jen na nekompromisní konstatování, že chleba levnější nebude.
Foto: ČTK

Babiš bude králem chleba v Česku, informovala ve středu o polednách elektronická média. Protože antimonopolní úřad povolil (výstižněji: posvětil) spojení dvou největších pekáren Penam a United Bakeries. Pod podmínkou, že majitel Penamu Agrofert některé své fabriky prodá, aby se mohlo říct, že na trhu zůstala jakás takás konkurence.

Stanovisko Úhosu ke vzniku pekárenského gigantu: "Chléb náš vezdejší dejž nám dnes a odpusť nám naše viny!"

Zpráva z centrály hospodářské soutěže přichází pro národního chlebodárce v pravý čas. Po lámání chleba v eurovolbách mu došlo, že kdo se nesrovnává s chlebem, nesrovnává se ani s čau lidmi. Všude, i v holdingu ČR, je chleba o dvou kůrkách.

Záhy po schválení transakce vystřídalo na králových sociálních sítích pláč nad nenávistnou kampaní - denní to jeho chleba - vnitřní usebrání: "Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem. Natvrdo a bez keců." A další tweet, pálí jako Trump: "Příští heslo na čepici bude Odříkaného chleba největší krajíc. Nebo Chléb a hry (3x žlutý emotikon bicepsu, pozn. red.)."

Demokratická opozice se zmohla jen na nekompromisní konstatování, že chleba levnější nebude. Zatímco sociální demokracie zůstává dál o chlebu a o vodě, až na ministra lidové slovesnosti Staňka: Koho chleba jíš, toho píseň na Hradě zpívej!

Preference musí růst, i kdyby na chleba nebylo. In nomine řepka sancti, amen.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu. Stráže ho přemohly a předaly prokurátorovi, který vznese případně obvinění. Podle saúdskoarabské tiskové agentury SPA se strážcům zdálo, že muž není v "normálním stavu".

Jde o občana Saúdské Arábie a mluvčí úřadů v provincii Mekka řekl, že se incident stal ve 22:30 v pátek místního času (20:30 SEČ). Auto najelo do brány na jižním nádvoří mešity vysokou rychlostí, ale nikdo nebyl zraněn.

Saúdská Arábie letos kvůli koronaviru omezila provoz v mešitách a modlení ve Velké mešitě povolila až na začátku října. Každý den tam může provádět rituály takzvané malé pouti, umry, 15 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy