Jan Lipold Jan Lipold | Názory
19. 4. 2012 22:25

Politici vypsali závod, kdo prohraje volby víc a dřív

Víte, kdo řekl "budu si muset nechat udělat nové zuby"? Zprávy o páté
Foto: Petr Vyoral

Politici se možná rozhodli, že nám zkazí jaro, léto, podzim a zimu. Volbami. Předčasnými, krajskými, senátními a prezidentskými.

Nic proti volbám - naopak! Ale je opravdu nutné je kus po kuse rozprostřít od června do února? Myslí někdo na to, co by to udělalo s psychikou obyvatelstva, a že dokonce existují i lidé, které volby upřímně zajímají? To tedy bude zápřah.

Vycházíme přitom z toho, že se ministerský předseda odmítl „zmítat v závislosti na tom, jak se vyspí jeden nebo dva poslanci či poslankyně". Čímž poměrně výstižně popsal momentální situaci.

Mimochodem, v úterý začíná schůze sněmovny, na které může být za tohoto stavu tzv. prohlasováno téměř cokoli. Tzv. lobbisté jsou spokojeni.


Kresba: Petr Vyoral  

ODS místy působí dojmem, že je rychlými volbami přímo posedlá. Proč, nechápeme. Zřejmě vyhodnotila, že čím dřív, tím je prohraje méně, protože má know-how zavedené partaje, kdežto Babiš a spol. se nestihnou zformovat.

Na tom sice něco je. Ale napadlo stratégy ODS, že poslední víkend v červnu - a dřív by ty volby vážně stihnout nešlo - je polovina voličů a jejich dětí na prázdninách? A že dovolenou u moře (tady nás pusťte k vodě…) si dopřejí spíš střední a vyšší vrstvy, než penzisté a nezaměstnaní?

Jestli se pravice rozhodla, že přenechá socialistům moc v Poslanecké sněmovně, Senátu, krajích i vládě najednou, budiž - ale že bychom se na to vyloženě těšili, to se tedy říct nedá. Jednobarevná mapa nudí, a není na ní nic pořádně vidět.

„Budu si muset nechat udělat nové zuby. Manželka není spokojená s tím, jak vypadám. Navíc šišlám."  Tak pravil…  Jiří… Vašíček (Kometa Brno). Play-off bolí, víme.

Nejlépe oblékaný odborář Josef Středula se v rozhovoru pro Aktuálně.cz zmínil, že a) chce svrhnout vládu, b) nezná ekonomický program ČSSD. To je poněkud výbušná kombinace.

Ne že bychom si přáli nějaké Guantánamo - ale přijde nám, že pojetí procesu se zabijákem Breivikem je příliš liberální. Viz „templářské hajlování" do tváří pozůstalých a televizních kamer, například.

Nepřijde nám také správné, že obžalovaný podle dostupných informací čile koresponduje se svými přívrženci z celé Evropy. Čili vede jakýsi permanentní online rozhovor na téma „udělal bych to zase a proč". Skoro bychom hádali, že něco takového se příčí i norským zákonům, ale až tak moc se do toho Norům plést nebudeme.

Zhruba v době, kdy se stáhli Američané, se ve zprávách z Iráku začalo místo teroristé říkat povstalci. Nevíme jak personálně, ale metodikou atentátů na nevinné civilisty jsou obě skupiny bohužel k nerozeznání.

Grafický styl České televize se znovu mění už po necelých pěti letech. Což byla tak akorát doba, aby si na něj všichni zvykli.

Srovnání s ČD Cargo, které zaznívá v bezprostředních ohlasech nespokojenců, není úplně od věci … Ale vstřebat se dají i horší věci, než je rozpůlená zploštělá nula. Studio Najbrt snad ví, co dělá. Moderátorky by logo mohly nosit jako umělohmotný šperk na zápěstí.

Foto: Jan Lipold

Foto: Jan Lipold

 

Právě se děje

Další zprávy