Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Názory
Aktualizováno 12. 4. 2020 10:20

Příběhy Vietnamců očima studentů. Pomozte vybrat vítěze soutěže Vietnam Stories

Vietnamskou večerku nebo restauraci má v ulici skoro každý, jen málokdo ale přemýšlí nad tím, jaké příběhy by mohli vyprávět jejich majitelé. Charita Česká republika ve spolupráci s Aktuálně.cz představila soutěž pro začínající žurnalisty, která svět českých Vietnamců pomohla zmapovat prostřednictvím reportáží. Nyní si můžete přečíst pět nejlepších prací a hlasovat o vítězi soutěže.
Vietnamská komunita v Česku.
Vietnamská komunita v Česku. | Foto: Vietnam Stories, Jindřich Štreit

Od 6. dubna 2020 00:00 do 12. dubna 2020 23:59 máte na této stránce možnost hlasovat a pomoci tak vybrat tu nejlepší práci. Hlas svému favoritovi zašlete prostřednictvím hlasování níže v tomto rozcestníku. Každý uživatel může v soutěži hlasovat jen jednou. Hlavního vítěze vyhlásí odborná porota 16. dubna 2020

Pět finálových reportáží si můžete přečíst na Aktuálně.cz v těchto článcích:

Kompletní pravidla soutěže najdete na www.vietnamstories.cz. Soutěž probíhá v rámci projektu MIND - Migration, INterconnectedness, Development financovaného z Evropské unie. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy