Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Názory
Aktualizováno 12. 4. 2020 10:20

Příběhy Vietnamců očima studentů. Pomozte vybrat vítěze soutěže Vietnam Stories

Vietnamskou večerku nebo restauraci má v ulici skoro každý, jen málokdo ale přemýšlí nad tím, jaké příběhy by mohli vyprávět jejich majitelé. Charita Česká republika ve spolupráci s Aktuálně.cz představila soutěž pro začínající žurnalisty, která svět českých Vietnamců pomohla zmapovat prostřednictvím reportáží. Nyní si můžete přečíst pět nejlepších prací a hlasovat o vítězi soutěže.
Vietnamská komunita v Česku.
Vietnamská komunita v Česku. | Foto: Vietnam Stories, Jindřich Štreit

Od 6. dubna 2020 00:00 do 12. dubna 2020 23:59 máte na této stránce možnost hlasovat a pomoci tak vybrat tu nejlepší práci. Hlas svému favoritovi zašlete prostřednictvím hlasování níže v tomto rozcestníku. Každý uživatel může v soutěži hlasovat jen jednou. Hlavního vítěze vyhlásí odborná porota 16. dubna 2020

Pět finálových reportáží si můžete přečíst na Aktuálně.cz v těchto článcích:

Kompletní pravidla soutěže najdete na www.vietnamstories.cz. Soutěž probíhá v rámci projektu MIND - Migration, INterconnectedness, Development financovaného z Evropské unie. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy