Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Názory
Aktualizováno 12. 4. 2020 10:20

Příběhy Vietnamců očima studentů. Pomozte vybrat vítěze soutěže Vietnam Stories

Vietnamskou večerku nebo restauraci má v ulici skoro každý, jen málokdo ale přemýšlí nad tím, jaké příběhy by mohli vyprávět jejich majitelé. Charita Česká republika ve spolupráci s Aktuálně.cz představila soutěž pro začínající žurnalisty, která svět českých Vietnamců pomohla zmapovat prostřednictvím reportáží. Nyní si můžete přečíst pět nejlepších prací a hlasovat o vítězi soutěže.
Vietnamská komunita v Česku.
Vietnamská komunita v Česku. | Foto: Vietnam Stories, Jindřich Štreit

Od 6. dubna 2020 00:00 do 12. dubna 2020 23:59 máte na této stránce možnost hlasovat a pomoci tak vybrat tu nejlepší práci. Hlas svému favoritovi zašlete prostřednictvím hlasování níže v tomto rozcestníku. Každý uživatel může v soutěži hlasovat jen jednou. Hlavního vítěze vyhlásí odborná porota 16. dubna 2020

Pět finálových reportáží si můžete přečíst na Aktuálně.cz v těchto článcích:

Kompletní pravidla soutěže najdete na www.vietnamstories.cz. Soutěž probíhá v rámci projektu MIND - Migration, INterconnectedness, Development financovaného z Evropské unie. 

 

Právě se děje

před 13 minutami

Albert od ledna zvýší mzdy lidí v provozu v průměru o šest procent

Obchodní řetězec Albert od 1. ledna zvýší mzdy provozních pracovníků v průměru o šest procent, zaměstnanci dostanou přidány minimálně tři procenta. V posledním čtvrtletí pracovníkům v prodejnách Albert navíc vyplatí mimořádný bonus až 3000 korun. Na mzdy společnost vynaloží stovky milionů korun, sdělil v pátek ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček. Některé další řetězce zvyšovaly mzdy dříve.

Albert ve více než 300 prodejnách, třech distribučních centrech a centrále společnosti zaměstnává zhruba 17 000 lidí. "Navýšení minimálně o tři procenta zabrání propadu reálné mzdy, a to je pro odbory v této době velmi podstatné. Ke shodě s vedením společnosti došlo i v oblasti čtvrtletního bonusu. Pro zaměstnance bude tento bonus zpříjemněním předvánočního období," uvedla ke kolektivnímu jednání se společností Albert prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb Renáta Burianová.

Mimořádný bonus Albert zaměstnancům vyplácel už na jaře. Zaměstnanci podle vyjádření společnosti dostali za nouzového stavu odměny v řádech tisíců korun, na které Albert vynaložil 70 milionů korun. Odměny vyplácely i další řetězce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy