Jan Lipold Jan Lipold | Názory
12. 12. 2012 16:30

První dámu už má, dopište ho na soupisku. Hašek na Hrad

„Korunovace na Vyšehradě se nezúčastním.“ Zprávy o páté
Izraelský IAF Aerobatic Team.
Izraelský IAF Aerobatic Team. | Foto: Reuters

Zprávy o páté. Dnes to bude slunce a stín, mráz i žár, slzy a smích.

Nova oznámila, že dva dny po konci světa začne vysílat její humoristická televizní stanice Smíchov. Jsme rádi, že u toho už nebudeme.

Ve středu vynesli čeští soudci dva rozsudky za tři zmařené životy. Muž, který ubodal svou matku a babičku, dostal devět let vězení. Žena, která mrštila o zem svým malým dítětem, dostala šestnáct let vězení. Muž byl, když zabíjel, zfetovaný. Žena byla opilá (1,57 promile).

Hlavní rozdíl je zřejmě – podle toho, co říkaly soudy – v tom, že muž byl zfetovaný „hodně“, takže si neuvědomoval, co dělá, kdežto žena byla opilá „málo“ natolik, aby ji justice uznala za nepříčetnou. Kdyby si dala ještě dva panáky, asi by jí to vyneslo pár let na svobodě.

Musíme říct, že tomu nerozumíme. Pozemská spravedlnost je divná.

Ale my ani vy je naštěstí soudit nebudeme.

Guru Karel Janeček na blogu sdělil, že po Davidu Rathovi se sešel také s Danielem Landou, ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Doslova vzkázal: „Korunovace na Vyšehradě se nezúčastním.“

Foto: ČTK

Zpráva LíbaDominik některá média naprosto vykolejila, takže například psala, že „slavný brankář ulovil Libuši Šmuclerovou“. Úplně to vidíme, jak si ji táhne za ty černé čupřiny do jeskyně. Ve skutečnosti o nějakém lovení nemůže být ani řeči – výmluvné je už to, že s pravdou ven vyšla jako první odvážná žena. S dominancí to v tomhle páru bude asi všelijaké.

Ale teď vážně – to by byl prezident a první dáma! A naopak.

Kdyby do toho bývali praštili o půl roku dřív, nebylo by co řešit. Nebo je ještě dr. Henych dopíše po uzávěrce?

Největší odborník na mediální fikce je tu vicekancléř Hájek, to nemůžeme zpochybnit. Ale když jeho vývody chválí prezident, který se holedbá tím, že v životě neviděl žádné televizní zprávy, nezdá se to jako úplně nejdůvěryhodnější doporučení.

Stále víc nám připadá, že klíčovou kvalifikací prezidentských kandidátů bude umění mlčet. Třeba takový Franz toho moc nenamluví, že?

Město Praha oznámilo, že po dopravních podnicích vypíše výběrové řízení na ředitele Správy hřbitovů. A nemohl by to, když máme ty metrobusy, zastat jeden? Vždyť Nečas taky dopravu spojí s průmyslem.

 

Právě se děje

Další zprávy