Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Redakční blog
4. 10. 2013 12:50

Aktuálně.cz si převzalo prestižní cenu Superbrands

Online deník Aktuálně.cz si ve čtvrtek večer převzal v pražském hotelu Hilton prestižní cenu Superbrands 2013, která náleží nejznámějším obchodním značkám v Česk
Foto: Aktuálně.cz

Náš deník se tak dostal do společnosti značek a společností, jako je Allianz, Kofola, Vodafone, Národní divadlo, Hornbach, Eta, pražská zoo nebo HC Sparta. Z mediálních firem se vedle Aktuálně.cz ocitlo pouze rádio Evropa 2.

Superbrands je největším světovým programem nezávislého vyhodnocování značek, nyní se po šesti letech znovu zaměřil na společnosti nabízející kvalitní produkty také v České republice.

"Někdy mě udivuje, kolik ohlasů k sobě Aktuálně.cz vzhledem ke svému mladému věku i velikosti přitahuje,“ říká Jakub Unger, který Aktuálně.cz spolu s ostatními kolegy v roce 2005 zakládal

"Že to má po celou dobu existence oba póly. Jak masu pozitivních souputníků, kteří nám svou každodenní přítomností snad dávají najevo, že naše novinářské snažení má nějaký smysl. A na druhé straně hlasy kritiků, kteří s naší prací vytrvale, věcně a někdy i urputně polemizují. Když se ohlédnu zpět, je to pro mě výhra – mít štěstí pracovat pro značku, která lidi motivuje mít názor, zaujmout postoj, která v nich vzbuzuje emoci,“ popsal svou zkušenost Jakub Unger, který je v současnosti obsahovým ředitelem firmy Centrum Holdings, vydavatele Aktuálně.cz.

Hodnocení značek provedla odborná porota složená z profesionálů v oblasti byznysu, komunikace, médií a marketingového výzkumu. Mezi hodnotící kritéria patří známost a prestiž značky, její budování a přijetí veřejností, důraz, který klade na inovace. Tím je zaručeno, že Superbrands jsou pouze značky, které mají tu nejlepší pověst v daném odvětví. Letos se vybíralo z celkem dvou tisíc značek registrovaných v Česku.

Oceněné značky měly možnost účastnit se celostátního průzkumu společnosti Gfk a zjistit bližší informace o potřebách svých zákazníků. Z těchto výzkumů pravidelně vyplývá, že značky oceněné Supebrands jsou atraktivnější pro spotřebitele a mají silnější renomé, než značky ostatní.

Vyvrcholením celého programu byl právě čtvrteční galavečer s vyhlašováním a předáním cen Superbrands. Představena byla zároveň ročenka obsahující profily oceněných značek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy