Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Redakční blog
4. 11. 2013 12:00

Jsme s vámi osm let, milí čtenář

Redakce slavila narozeniny, čtenáře jsme pozvali na virtuální návštěvu.
Společné foto, redakce Aktuálně.cz
Společné foto, redakce Aktuálně.cz | Foto: Aktuálně.cz

"Musíš tam dát dvanáctku, jinak se to na jedničce nezobrazí."

"Haha, myslíš homepage."

"No."

"A hele, když ten článek zavřu, tak tam mezi písmenkama skáče cosi jako 'nbsp', co to probůh je?"

"Toho si nevšímej."

"To je rychlost. Mám tam první komentář! Už mi píše čtenář."

"A co?"

"Že jsem Topolánkův zaprodanec. (...) Tak teď jsem Paroubkův žoldák. (...) A je to. Teď už jsem jenom úplně blbá."


...

Bylo krátce po půlnoci, začínal 1. listopad 2005 a své první čtenáře si na portálu domovského Centrum.cz začal hledat zbrusu nový deník.

Online deník Aktuálně.cz poskládaný z novinářů, kteří se rozhodli odejít z "papíru" a vsadit na prostředí internetu. Na to, že nezávislé zpravodajství, postavené na vlastních objevech a původních reportážích, dokážou docenit i (tehdejší) weboví čtenáři.

V pátek jsme oslavili osm let.

Možná už nejásáme úplně nad každou reakcí pod článkem a o něco lépe rozumíme tomu, jak "to" na tom internetu vlastně funguje, ale kouzlo možnosti předkládat vám zprávy v reálném čase a dělit se s vámi o nejrůznější pohledy na události, které rezonují ve společnosti a ve světě, nás nepřestalo těšit.

Nejsme bezchybní. Gramatika někdy zahapruje. Někdy ani nejsme tak rychlí. Ale snaha přinést vám originální a ověřený pohled na události nám zůstala.

A protože bez vás bychom tu nebyli, pozvali jsme vás k nám. Na virtuální návštěvu redakce v pražském Rozmarýnu. Pokud možno do detailu jsme pro vás popisovali, co se po celý den v redakci děje, o čem si povídáme a na čem pracujeme. (Nemůžeme prozradit všechno, protože konkurence nespí -, ale mnohé ano.)

Záznam toho, jak to po celý den v redakci vypadalo, naleznete na tomto odkaze.

Moc vám děkujeme za milé reakce a čtenářskou přízeň.

Redaktorky a redaktoři Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy