Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Redakční blog
9. 9. 2013 17:46

Máme novou adresu, najdete nás v Rozmarýnu

Máme novou adresu, najdete nás v Rozmarýnu
Po celé redakci se "objevily" krabice. I v době internetových zpráv si novináři vytvářejí papírové archivy. Spousty, spousty naprosto nezbytných dokumentů, které se musely stěhovat s námi. V Jankovcově jsme je hromadili pět let...
Maxík asistentky redakce Jany nakonec zapakován nebyl, editor domácí rubriky Michal Štůsek s ním měl slitování.
Logo Aktuálně.cz rozebrané na součástky. Brzy vám představíme nové.
Pondělní ráno už na nové adrese. Čtvrté patro Rozmarýnu, Dělnická 12, Praha 7... Trochu dezorientovaní jsme byli.
Foto: Aktuálně.cz
Redakce Aktuálně.cz se přestěhovala, Holešovicím zůstala věrná

Přestěhovat zhruba padesátihlavý tým, který pro vás vytváří obsah, není jen tak. Akce "kulový blesk", stěhování z holešovické Jankovcovy ulice do nepříliš vzdálené Dělnické, vypukla už minulý týden.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy