| Redakční blog
25. 4. 2016 15:28

Speciál k Islámskému státu a seriál o korupci ve fotbale nominovány na prestižní Novinářskou cenu

Organizátoři prestižní Novinářské ceny oznámili nominace v hlavních kategoriích za rok 2015. Mezi třemi nejlepšími analyticko-investigativními příspěvky je seriál Aktuálně.cz ke korupci v nižších fotbalových soutěžích v Česku. Na cenu za inovativní online žurnalistiku je nominován grafický speciál představující Islámský stát.
Foto: Aktuálně.cz

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

nejsme v redakci Aktuálně.cz z těch, kteří se vyžívají v sebechvále. Jsou však příležitosti, kdy rádi referujeme o uznání, jehož se nám dostalo.

Dva naše počiny byly odbornými porotami nominovány na získání prestižní Novinářské ceny za rok 2015.

V kategorii nejlepší analyticko-investigativní příspěvek se mezi tři nejlepší dostala série textů Petra Koděry a Luďka Mádla o korupci v nižších patrech fotbalových soutěží. (Dvě zprávy z nominované série si můžete připomenout zde a zde.)

O cenu za inovativní online žurnalistiku soutěží mezi třemi nejlepšími příspěvky speciál Aktuálně.cz Jak islámský stát změnil náš svět.

V případě fotbalově-korupčního seriálu ocenila porota "výběr tématu a prostředí, které sice není předmětem velkého mediálního zájmu, neboť se neodehrává na celostátní úrovni, ale přesto v sobě skrývá závažné téma korupce". Podle porotců projevili Petr Koděra a Luděk Mádl "osobní odvahu jít do konfliktu, který jim může v budoucnosti zkomplikovat jejich práci".

Speciál k Islámskému státu postoupil mezi nominované díky výbornému grafickému zpracování "na základě jednoduchého příběhu o pachateli, jeho činech, nepřátelích a obětech". Porotci dál ocenili interaktivní prvky "umožňující ponořit se do hloubky tématu, pohybovat se v něm různými směry a přitom se neztratit".

Ctíme v naší redakci závazek, že Vám, našim čtenářům, nabízíme to, co považujeme za hodnotné a důležité pro vaši informovanost a fungování v dnešním komplikovaném světě.

Máme vždy radost, když je toto naše úsilí povšimnuto a někdo ho ocení.

Máme aktuálně radost, že se s vámi, vážení čtenáři a vážené čtenářky, můžeme v souvislosti s vyhlášením nominací na Novinářskou cenu o tuto radost podělit.

Pavel Tomášek, šéfredaktor Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy