Mimořádná zpráva
| Redakční blog
25. 4. 2016 15:28

Speciál k Islámskému státu a seriál o korupci ve fotbale nominovány na prestižní Novinářskou cenu

Organizátoři prestižní Novinářské ceny oznámili nominace v hlavních kategoriích za rok 2015. Mezi třemi nejlepšími analyticko-investigativními příspěvky je seriál Aktuálně.cz ke korupci v nižších fotbalových soutěžích v Česku. Na cenu za inovativní online žurnalistiku je nominován grafický speciál představující Islámský stát.
Foto: Aktuálně.cz

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

nejsme v redakci Aktuálně.cz z těch, kteří se vyžívají v sebechvále. Jsou však příležitosti, kdy rádi referujeme o uznání, jehož se nám dostalo.

Dva naše počiny byly odbornými porotami nominovány na získání prestižní Novinářské ceny za rok 2015.

V kategorii nejlepší analyticko-investigativní příspěvek se mezi tři nejlepší dostala série textů Petra Koděry a Luďka Mádla o korupci v nižších patrech fotbalových soutěží. (Dvě zprávy z nominované série si můžete připomenout zde a zde.)

O cenu za inovativní online žurnalistiku soutěží mezi třemi nejlepšími příspěvky speciál Aktuálně.cz Jak islámský stát změnil náš svět.

V případě fotbalově-korupčního seriálu ocenila porota "výběr tématu a prostředí, které sice není předmětem velkého mediálního zájmu, neboť se neodehrává na celostátní úrovni, ale přesto v sobě skrývá závažné téma korupce". Podle porotců projevili Petr Koděra a Luděk Mádl "osobní odvahu jít do konfliktu, který jim může v budoucnosti zkomplikovat jejich práci".

Speciál k Islámskému státu postoupil mezi nominované díky výbornému grafickému zpracování "na základě jednoduchého příběhu o pachateli, jeho činech, nepřátelích a obětech". Porotci dál ocenili interaktivní prvky "umožňující ponořit se do hloubky tématu, pohybovat se v něm různými směry a přitom se neztratit".

Ctíme v naší redakci závazek, že Vám, našim čtenářům, nabízíme to, co považujeme za hodnotné a důležité pro vaši informovanost a fungování v dnešním komplikovaném světě.

Máme vždy radost, když je toto naše úsilí povšimnuto a někdo ho ocení.

Máme aktuálně radost, že se s vámi, vážení čtenáři a vážené čtenářky, můžeme v souvislosti s vyhlášením nominací na Novinářskou cenu o tuto radost podělit.

Pavel Tomášek, šéfredaktor Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 9 minutami

Krmenčík dal třetí gól za PAOK Soluň, tentokrát v poháru

Český fotbalista Michael Krmenčík vstřelil třetí soutěžní gól za PAOK Soluň. Reprezentační útočník přispěl k domácímu vítězství 5:0 nad Larissou v úvodním osmifinále Řeckého poháru, k brance přidal ještě asistenci.

Sedmadvacetiletý Krmenčík, který v PAOK od ledna hostuje z belgických Brugg, už v deváté minutě připravil vedoucí zásah pro Christose Tzolise. Někdejší plzeňský hráč na začátku druhého poločasu zvýšil střelou zblízka na 3:0 a navázal na nedělní ligový gól proti OFI Kréta. Krmenčíkovi na tři branky v novém působišti stačilo pět zápasů.

Další zprávy