Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Redakční blog
19. 11. 2013 9:36

Z ranní porady Aktuálně.cz: Jakub Unger končí

Nebylo to oznámení jako každé jiné.
Jakub Unger
Jakub Unger | Foto: Aktuálně.cz

Když Jakub Unger dnes ráno svolal redakci Aktuálně.cz i ostatních obsahových služeb Centra do zasedačky uprostřed newsroomu, měl pro nás krátké oznámení. Z osobních důvodů se rozhodl s koncem roku z firmy odejít.

Jeho přímé odpovědi na otázky z redakce, které následovaly, jsme se rozhodli nezveřejnit, protože máme za to, že patřily pouze nám.

Pokud by bylo Aktuálně.cz zákonodárným sborem, první zákon, který by přijalo, by zněl: Jakub Unger se zasloužil o Aktuálně.cz.

My, kteří pro Aktuálně.cz pracujeme, hodláme zachovat a ochránit energii, kterou Jakub do vybudování Aktuálně.cz vložil.

Redakce

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy