Jan Lipold Reuters Jan Lipold, Reuters | Názory
15. 10. 2018 14:50

Foto: (Ani zdaleka ne) všichni Trumpovi voliči. Woodwarda nečtou, kampaň 2020 jede

Foto: Reuters
Slavný novinář Bob Woodward ve své knize Fear (Strach) líčí prezidenta Donalda Trumpa jako paličaté dítě, které se pohybuje ve světě svých fantaskních nápadů. Trumpovi voliči si to pochopitelně nemyslí, viz snímky z aktuálního prezidentova turné po státech Unie. Trump vede kampaň za své znovuzvolení v roce 2020 a zároveň podporuje republikánské kandidáty v listopadových kongresových volbách.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy