Jan Lipold Jan Lipold | Názory
23. 8. 2012 14:00

Zahradní restaurace v Praze a okolí. Byly a (ne)jsou

Zahradní restaurace v Praze a okolí. Byly a (ne)jsou
Rušné odpoledne v zahradní restauraci před Národním domem na Vinohradech. Fotografie pořízená kolem roku 1920. Restaurace v místech dnešní Blanické ulice byla zrušena v šedesátých letech.
Restaurace na terasách na střeše Veletržního paláce. Předtištěný text na rubu pohlednice slibuje: "Naleznete vše: Klid - vzduch - rozhled - hudbu - tanec - výtahy zdarma." Razítko je z roku 1935.
Zahradní restaurace v Kinského zahradě na snímku z roku 1906. Fungovala až do 70. let, budova dodnes stojí...
... ovšem pouze coby oplocená ruina. (Fotografie z roku 2011.)
Foto: Archiv Jana Vrabce
Hledání ztraceného času ve světě zahradních restaurací.

Druhou část snímků najdete zde.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy