Jan Lipold Jan Lipold | Názory
22. 5. 2013 20:20

Zeman sjednotitel, bavič Janoušek, orgie na magistrátu

Zprávy o páté: Prezident ukázal, jak podporuje úspěšné osobnosti obklopené hloupostí
Osoba.
Osoba. | Foto: Ludvík Hradilek

* Zprávy o páté glosují aktuální politické a jiné události

Prezident republiky konečně ukázal svůj potenciál sjednotitele. Díky němu si nad Putnovou profesurou notovali Vojtěch Filip, Petr Hájek i probošt litoměřické kapituly.

Množina dolních deseti milionů občanů se sice smrskla o pár katolických buzen a jejich přisluhovačů, ale to hlavu státu nemusí trápit. Vybruslila ze situace jakž takž. V rámci možností.

Ministr školství Petr Fiala, podle průzkumů druhý nejméně známý člen vlády hned po kuriózním Petru Mlsnovi, u toho Zemanovi poněkud nedůstojně statoval, akceptoval prezidentovo kádrování a zavázal se předat profesorský dekret sám. To je precedens.

Pozorujíce Zemana, jak o Putnovi hovoří štítivě jako o „této osobě", mihla se nám hlavou myšlenka z inauguračního projevu: "Prezident musí podporovat úspěšné a společnosti prospěšné osobnosti, které jsou často obklopeny závistivou hloupostí."

Česká televize s předstihem odvysílala silvestrovské interview s Romanem Janouškem, obžalovaným z pokusu o vraždu automobilem Porsche Cayenne.

Roman Janoušek během golfového turnaje v rámci 46. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.
Roman Janoušek během golfového turnaje v rámci 46. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. | Foto: ČTK

Vyplynulo z něj, že obhajoba zřejmě stále sází na nepříčetnost, způsobenou akutní virózou a jinými obtížemi. Čímž se také vysvětluje, proč kmotr místo rekonstrukce na místě činu rehabilitoval u Jadranu.

Enfant terrible čs. lobbingu se divákům svěřil, že „by si moc přál, aby, jak říkal náš exprezident pan Havel, nás ta blbá nálada už opustila," zároveň ale uklidnil, že si „nestěžuje, že by trpěl nějakou materiální nouzí."

Za 135 koncesionářských korun měsíčně ta sranda rozhodně stála.

Organizátoři ve středu vyhlásili další ročník ankety „Česká chuťovka". Rádi bychom do ní nominovali právě Janouškův rozhovor, především tu pasáž s Havlem, ale bohužel jde o soutěž poživatin.

Pražský magistrát, vyhlášený jako doupě neřesti, teď doporučujeme obcházet obzvlášť velkým obloukem. Co se tam ve skutečnosti odehrává, čtěte mezi řádky: TOP 09 dala ODS koaliční ultimátum do středy 22:00 a vzkázala jí, že po něm ztrácí právo první noci.

Všichni mluví o Kalouskovi, ale podle nás převrat na radnici nese zřetelný knížecí rukopis.

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje plní po mistrovství světa tutéž funkci jako kongresy ODS po volbách. Průšvih rovná se jedeme dál. Kdyby si to Hadamczik s Nečasem příště prohodili, nikdo nic nepozná.

Názory Aktuálně.cz

Názory - co vy na to?

Sledujte nás na:

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pompeo: USA odmítají nároky Pekingu na zdroje v Jihočínském moři

Spojené státy od pondělí považují za nelegitimní takřka všechny významnější nároky Pekingu týkající se vod Jihočínského moře. Oznámil to americký ministr zahraničí Mike Pompeo, podle kterého Čína daný region bere jako své "námořní impérium" a nárokuje si kontrolu nad oblastmi, které nemohou být přisouzeny žádné zemi. Agentura AP píše o eskalaci diplomatické strategie Washingtonu a předpovídá další nárůst hněvu na čínské straně.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Rozpočet českého pavilonu na Expu se zvýší o 25,2 milionu korun

Rozpočet českého pavilonu na světové výstavě Expo 2020 se zvýší o 25,2 milionu korun kvůli jejímu ročnímu odkladu v důsledku pandemie koronaviru. Úpravu rozpočtu dnes schválila vláda. Kabinet zároveň potvrdil i českou účast na výstavě v jejím novém termínu. Původně plánovaný rozpočet byl 260 až 310 milionů korun podle účasti partnerů ze soukromého sektoru, ze státních zdrojů mělo jít 229 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy