Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
21. 11. 2013 17:00

Monty Pythoni jsou zpět, zatím v České národní bance

Zprávy o páté: Válka růží je jistá, bude se to řezat
Nebuďte malicherní. Potřeboval snad Stvořitel taky na všechno papíry a rozpočet?
Nebuďte malicherní. Potřeboval snad Stvořitel taky na všechno papíry a rozpočet? | Foto: Ludvík Hradilek

Lapálie kolem tunelu Blanka nás nijak nepřekvapila. Termín otevření - květen 2014 - byl totiž naplánován zcela nesmyslně, vždyť komunální volby budou až v říjnu. A pravidlo zlatých nůžek velí: Žádné přestřižení pásky nesmí přijít vniveč!

Proto jsme si jisti, že spojeným úsilím tunelářů a tunelářů a tunelářů se podaří termín splnit a první řidiči se již stihnou projet po zbrusu nové trase, osázené volebními billboardy.

K situaci se promptně vyjádřil i Pavel Bém. V blogu v podstatě informoval, že za něj bylo všechno v richtiku, zatímco teď slyšíme „hysterické lži" (diagnóza od psychiatra). Po delším váhání se poníženě osmělujeme tiše připodotknout, že pan primátor se v roce 2007 vsadil, že Blanka nebude stát víc, než je v plánu. Zatím prohrává přibližně o 15 miliard korun.

Takže s tím sebevědomím bychom to zas tak nepřeháněli.

Ještě k tomu, že Blanka je černá stavba. Vzhledem k rozměrům a důsledkům díla se ptáme: A potřeboval snad Stvořitel taky na všechno papíry, smlouvy, stavební povolení?

Mezi Středočeským a Plzeňským krajem vypukl územní spor o Brdy. Očekáváme, že mírová jednání zkrachují, protože vojenský újezd by bylo hřích nevyužít pro rozvinutí bojových operací. "Nevidím důvod, proč bychom jim měli něco vracet," vypálil středočeský hejtman v záloze Řihák. Válka růží je jistá, bude se to řezat.

Soukromý zemědělec (živočišná, ale zejména rostlinná výroba) Stanislav Penc protestoval u Národní protidrogové centrály kvůli tomu, že se ve svém znaku honosí symbolem rostlinky Cannabis. Stalo se to už před pár dny a vážně bychom vás s tím neobtěžovali, nebýt toho, co mu odepsal šéf útvaru Jakub Frydrych. Jeho tzv. otevřený dopis, jehož podstatou je heraldický rozbor narkopolicejního loga, je k dispozici na oficiálních stránkách Policie ČR.

Píše se v něm například, že „sedm ostrých listů s pilovitými okraji má reprezentovat syrovou realitu drogové závislosti, která je na hony vzdálena salonním úvahám legalizačních aktivistů." Anebo že „15 jazykových mutací hesla symbolizuje nejen věkovou hranici trestní odpovědnosti v České republice, ale zejména mezinárodní charakter zločineckých skupin, kterými se především zabýváme."

Z toho druhého jsme usoudili, že si ředitel Národní protidrogové centrály dělá ze Stanislava Pence, a potažmo z nás, srandu. Ale na druhou stranu, je to policajt a obáváme se, že spousta lidí mystifikační tón korespondence nejen nepochopí, ale hlavně nečeká. Hrozíme se, jaké to bude mít důsledky. Prostě nevíme. Třeba vážně policajti v growshopech perlustrují zákazníky, protože „stonek listu, který zakrývá hrot meče, symbolizuje kořeny tradičních hodnot, na kterých je naše společnost postavena a jejichž ochraně jsme se rozhodli sloužit."

Raději dost. Kdo se moc ptá, moc se dozví.

Než se na scénu vrátí Monty Pythoni, nezbývá než se spokojit s tím, co elitní bankéři z České národní banky vyprávějí o boji za inflaci. Například guvernér Singer předpověděl, že 100 korun je pořád 100 korun a že dovolená v Krkonoších bude levnější (patrně před ním zatajili, že se mu podařilo zdražit benzín). Viceguvernér Hampl zase utrousil, že by ČNB klidně mohla vyhazovat peníze z vrtulníku, což nám přijde jako naprosto správná taktika, až na ten vrtulník, který by bankovky rozfofroval široko daleko po okolí.

V civilizovaném světě mají bankovní brigády ve výzbroji balóny a kluzáky. To jen u nás řídí ekonomiku amatéři.

Severočeský sociální demokrat Vlastimil Aubrecht o vraždě svého spolustraníka Romana Housky prohlásil, že to byla „trefa do černého". Ještě snad někdo věříte, že zrušili Českou sodu?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy