reklama
 
 

Politikář: Geniální politické instinkty Tomáše Řepky

21. 3. 2014 21:19
Sraz každý čtvrtek po interpelacích ve Státních aktech.

Politikář je pravidelná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.       

* * * Dobrý den, milí čtenáři. Celý týden panovalo zlověstné teplo, a co hůř, v Poslanecké sněmovně navíc začal platit suchý zákon. Jak upozornil deník Insider, už ani zmrzlinu lžičkou eierkoňaku v parlamentní kantýně nepolévají. Zřejmě si někdo zkoušel objednávat dvojité zmrzlinové poháry bez zmrzliny.

I za těchto mučivých podmínek dokázali poslanci schůzovat. Jakkoli abstinenční příznaky byly tu a tam patrné. To například, když odhlasovali vyšetřovací komisi ke kauze Opencard, očividně motivovanou tím, konečně vypadnout a cestou na magistrát se někde stavit. A vůbec, odteď očekáváme zvýšenou poptávku po takzvaných výjezdních zasedáních.

* * * Zastupitelstvo města Prahy v pátek vůbec poprvé hlasovalo o tunelu Blanka v ceně 36 miliard korun, a přestože šlo jen o nějaké trapné nedodělky za jeden a čtvrt miliardy, zaleklo se historické příležitosti je schválit. Strach zastupičů nepřemohlo ani to, že hlasování bylo tajné, aby policie nevěděla, pro koho si pak má přijít.

Primátor Hudeček ví, že když se tunel nestihne otevřít do komunálních voleb, bude to jeho politická smrt. Ostatní to vědí taky, takže očekáváme, že místo rámusu aut se tubusem ponese ozvěna volební kampaně: Kdo za to může?!

* * * 23. březen si v kalendáři připomínáme jako památný den české turbospravedlnosti. Jde o výročí autonehody politického podnikatele Romana Janouška, letos druhé (výročí). Soudní líčení má podle posledních informací pokračovat na konci dubna 2014, tedy pokud do té doby dorazí z Brna znalecký posudek, na kterém v tamním výzkumném ústavu vyšívají od září 2013. Za rok na viděnou.

* * * „Neuhýbám“ měl být původně název monografie Jana Fischera. Po prezidentském nezdaru vykoupili autorská práva na stejnojmenný titul nakladatelé Tomáše Řepky. Křemenný fotbalista se v memoárech zpovídá mimo jiné z toho, jak schválně prasil ve vápně, aby se pokutovým kopem pomstil šéfovi Sparty za to, že ho vystrnadil z klubu.

Nemůžeme si pomoci: tohle jsou přece geniální politické instinkty! Tomáši, vždyť vy se nemusíte nic učit, řemeslo máte v malíku, vás by byla škoda, nezkusíte to pro začátek ve volbách? Přece nebudete do konce života kopat I. A třídu?

* * * Starosta Vysokého Mýta Miloslav Soušek (Zemanovec zvolen za ČSSD) pozoroval krymské referendum a tamní televizi řekl, že „lidé chodí v klidu, jsou rádi a všechno je dobré“. Několik zastupitelů jeho rodného města, za komunistů proslulého nejvyšším počtem vojáků okupační armády Sovětského svazu na počet obyvatel, kvůli tomu ztropilo zasloužený skandál.

* * * Ministr obrany Martin Stropnický na dotaz Blesku odhadl, že z dvou set poslanců je minimálně dvacet výborných a osmdesát velmi slušných herců. S tím už se dá pracovat. Ochotnický kruh „Kvórum“ podle zdrojů ze zákulisí zkouší každý čtvrtek po interpelacích v místnosti Státních aktů. Režie: Jandák. Hezký víkend, milí čtenáři.

autor: Jan Lipold | 21. 3. 2014 21:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama