reklama
 
 

Politikář: Intersex, nebo fluid? Kdo bude hrát Rittiga?

14. 2. 2014 17:25
Víme první, na čem advokát Rampula postaví obhajobu.

* Politikář je pravidelná páteční rubrika sesterského deníku Insider, ve které účtujeme s politiky a politikou

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Stejně jako žalobce Ištvan a inspektor Šlachta, tito enfant terribleové české justice, také my hledáme odpovědi na zásadní otázky celospolečenského významu. Každý pátek, někdy ještě dlouho po půlnoci.

Tak například:

Kdo zfilmuje příběh českého snu, osud muže, který se z prodavače vypracoval na vedoucího samoobsluhy a z pouhého veksláka na kmotra s monackou destinací, Ivo Rittiga? A dostane hlavní roli Marek Vašut, nebo Milan Šteindler?

Obvinění fantoma českého lobbyingu v každém případě potvrdilo teorii o kmotrech a vekslácích jako dvojjediné soli této země, zprůchodňující totálně rozbitý systém vládnutí. Předpokládáme, že na tom advokát Rampula postaví neprůstřelnou obhajobu.

* Vláda Bohuslava Sobotky oznámila, že zaslala své programové prohlášení prezidentovi. Hlasování o důvěře je tím pádem ohroženo, protože adresáta Václav Klaus, 119 00 Praha-Hrad se nepodařilo zastihnout.

* Na český Facebook dorazila zábava vypít pivo na ex a ukázat to přátelům. Svůj virál na toto téma překvapivě připojila i Kateřina Zemanová, o které je jinak známo, že se jakýchkoli neřestí štítí, stejně jako všechny její internetové dvojnice.

První dcera tak důstojně navazuje na odkaz Alice Masarykové, dcery Prezidenta - osvoboditele. Která navíc neměla Facebook.

* V MF Dnes jsme zkonzumovali interview s poradcem ministra kultury Vladimírem Franzem a obáváme se, že mu konečně přestáváme rozumět. O prezidentu republiky se vyjádřil: „Ať je jakýkoliv, i kdyby snášel zlatá vejce, bude to marnost. Má úkol jako kosatec, po němž se chce, aby kvetl v prosinci."

Než za čtyři roky půjdeme k urnám, rádi bychom měli jasno v programových prioritách: Slepičárnu, nebo botanickou zahradu?

* Cenu za zvukomalebnost v politice získává tento týden slovní spojení „klouzavý mandát", umocněné tím, že ho navrhl hejtman Michal Hašek. Na zvláštní uznání za pud sebezáchovy je nominován exministr Jaromír Drábek, který se rozhodl nekandidovat do Evropského parlamentu. Možná z toho bude i Nobelova cena míru za boj proti veřejnému násilí na kandidátech.

* Sociálně zdatní politici v čele se Zdeňkem Škromachem zbystřili pozornost, když Facebook v předvečer sv. Valentýna zavedl možnost zvolit si jiné pohlaví jiné než mužské či ženské. V nabídce je například "transgender", "intersex" nebo "fluid" (proměnlivé). Hezký víkend, milí čtenáři.

autor: Jan Lipold | 14. 2. 2014 17:25

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama