Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
7. 11. 2014 15:00

Politikář: Diplomovaný exorcista míří do Lán. A to je dobře!

Píp. Píp! Holky klid, to bylo jen jestřábí oko.
Plán přece jen vyšel. (Ilustrační foto.)
Plán přece jen vyšel. (Ilustrační foto.) | Foto: Reuters

Politikář je pravidelná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Je pátek a my s vyhaslou fajfkou v pokleslém koutku úst smolíme svou pravidelnou dávku žluče. Kolem nás se povalují další exponenti rádoby intelektuálské smetánky a pokoušejí se režírovat frontální útoky na mravní zdraví českého státu.

Jsou mezi nimi i tací, kdo se v nezkrotné pýše ješitné nadřazenosti, sobeckém zájmu nebo dokonce za mrzký peníz – a také u nás se našla skupinka takových odpadlíků a zrádců – odtrhnou a izolují od vlastního lidu, jeho života a skutečných zájmů. Křičí a kopou kolem sebe. Marně. Lidé s obyčejným selským rozumem totiž pražskou kavárnu prohlédli, a to je dobře!

Senátor Veleba se právě vrátil z Červeného Hrádku, nebo anticharty. Druhá možnost je, že někdo hacknul facebookový profil Strany práv občanů (mínus Zemanovci). Nebo přímo samotného senátora Velebu.

Z tohoto stroje času bychom rádi vystoupili. Zastavte, prosím.

* * * Andrej Babiš doporučil Svatopluku Němečkovi, aby se šel léčit na psychiatrii a protialkoholní. Diagnózy stanovuje a neschopenky ministrovi zdravotnictví píše ministr financí přes Twitter – tohle že má být vláda odborníků?

* * * V Praze tento týden proběhla mezinárodní konference „Opětovné použití ve Střední Evropě“. Navzdory názvu nebyli hlavními panelisty Klaus a Zeman, pouze se řešilo jak zacházet s nábytkem, oděvy a domácími spotřebiči, aby vydržely co nejdéle. U nás se fenomén opětovného použití zatím prosadil pouze v politice, zejména v úřadě prezidenta republiky.

V komunálu je situace poněkud jiná: například zcela poprvé byl politikou použit Dominik Feri, radní města Teplic a strůjce facebookové komunity Teplitz-Schönau (TOP 09, 18). Přejeme mu hodně štěstí nejen v zastupitelstvu, ale také při výběru maturitních otázek a kadeřníka.

Dominik Feri alias Michael Jackson české politiky (vlevo).
Dominik Feri alias Michael Jackson české politiky (vlevo). | Foto: Aktuálně.cz

* * * Máme za sebou týden, kdy se politika stala mládeži nepřístupnou. Proto se nedivíme, když se k tématu zatím nevyjádřil pan Feri – ale že lingvisticko-gynekologický exkurs hlavy státu nechává bez povšimnutí také feministická lobby, nad tím zůstává rozum stát. Když onehdy Zeman prášil o tom, že znásilnění je evoluční výhodou, ozvala se patřičně – tak proč ne teď? Takovou nahrávku na smeč je třeba zabíjet do kurtu, hned.

Jedinou relevantní reakcí na Hovory z Lán tak zůstává rozšíření lékařského koncilia o diplomovaného exorcistu. Plán otevřít diskusi na klíčové téma nakonec přece jen vyšel.

* * * Navzdory tomu, že v nominaci schází jeho oblíbenkyně Barbora Záhlavová-Strýcová, ohlásil prezident svou návštěvu na tenisovém utkání Česko – Německo. Snad to holky nerozhodí. Jsme zvědavi na reakci publika. Píp. Píp! (Pardon, to bylo jestřábí oko.)

Hezký víkend, milí čtenáři.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy