reklama
 
 

Politikář: Diplomovaný exorcista míří do Lán. A to je dobře!

7. 11. 2014 15:00
Píp. Píp! Holky klid, to bylo jen jestřábí oko.

Politikář je pravidelná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Je pátek a my s vyhaslou fajfkou v pokleslém koutku úst smolíme svou pravidelnou dávku žluče. Kolem nás se povalují další exponenti rádoby intelektuálské smetánky a pokoušejí se režírovat frontální útoky na mravní zdraví českého státu.

Jsou mezi nimi i tací, kdo se v nezkrotné pýše ješitné nadřazenosti, sobeckém zájmu nebo dokonce za mrzký peníz – a také u nás se našla skupinka takových odpadlíků a zrádců – odtrhnou a izolují od vlastního lidu, jeho života a skutečných zájmů. Křičí a kopou kolem sebe. Marně. Lidé s obyčejným selským rozumem totiž pražskou kavárnu prohlédli, a to je dobře!

Senátor Veleba se právě vrátil z Červeného Hrádku, nebo anticharty. Druhá možnost je, že někdo hacknul facebookový profil Strany práv občanů (mínus Zemanovci). Nebo přímo samotného senátora Velebu.

Z tohoto stroje času bychom rádi vystoupili. Zastavte, prosím.

* * * Andrej Babiš doporučil Svatopluku Němečkovi, aby se šel léčit na psychiatrii a protialkoholní. Diagnózy stanovuje a neschopenky ministrovi zdravotnictví píše ministr financí přes Twitter – tohle že má být vláda odborníků?

* * * V Praze tento týden proběhla mezinárodní konference „Opětovné použití ve Střední Evropě“. Navzdory názvu nebyli hlavními panelisty Klaus a Zeman, pouze se řešilo jak zacházet s nábytkem, oděvy a domácími spotřebiči, aby vydržely co nejdéle. U nás se fenomén opětovného použití zatím prosadil pouze v politice, zejména v úřadě prezidenta republiky.

V komunálu je situace poněkud jiná: například zcela poprvé byl politikou použit Dominik Feri, radní města Teplic a strůjce facebookové komunity Teplitz-Schönau (TOP 09, 18). Přejeme mu hodně štěstí nejen v zastupitelstvu, ale také při výběru maturitních otázek a kadeřníka.

* * * Máme za sebou týden, kdy se politika stala mládeži nepřístupnou. Proto se nedivíme, když se k tématu zatím nevyjádřil pan Feri – ale že lingvisticko-gynekologický exkurs hlavy státu nechává bez povšimnutí také feministická lobby, nad tím zůstává rozum stát. Když onehdy Zeman prášil o tom, že znásilnění je evoluční výhodou, ozvala se patřičně – tak proč ne teď? Takovou nahrávku na smeč je třeba zabíjet do kurtu, hned.

Jedinou relevantní reakcí na Hovory z Lán tak zůstává rozšíření lékařského koncilia o diplomovaného exorcistu. Plán otevřít diskusi na klíčové téma nakonec přece jen vyšel.

* * * Navzdory tomu, že v nominaci schází jeho oblíbenkyně Barbora Záhlavová-Strýcová, ohlásil prezident svou návštěvu na tenisovém utkání Česko – Německo. Snad to holky nerozhodí. Jsme zvědavi na reakci publika. Píp. Píp! (Pardon, to bylo jestřábí oko.)

Hezký víkend, milí čtenáři.

autor: Jan Lipold | 7. 11. 2014 15:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama