reklama
 
 

Politikář: Poslanci chystají legislativní bič na bazénky

19. 9. 2014 16:40
Otázky až na dřeň.

Politikář je pravidelná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Ta úsporná, nápaditá, kontaktní soutěž myšlenek, vizí a skutečných osobností, nikoli prázdných hesel a velkých peněz, zvaná kampaň před komunálními volbami bude trvat ještě tři neděle. Tak dlouho na nás budou politici dělat psí oči. Tak to, abychom si půjčili jejich nejoblíbenější slovo, společně vydržme, ano?    

* * * V Praze je husto. Pavel Bém poskytl exkluzivní interview zaplaťpánbůh bezplatnému deníku Metro plné otázek až na dřeň. Například: Jsou hory pořád vaší láskou? (PB: S „láskami“ se obvykle člověk narodí.) či Nestýská se vám po politice? (PB: Tak to je přesně něco, po čem se mi opravdu nestýská.)

Nám taky ne.

* * * Pražská kampaň se podle očekávání rychle změnila v zápas Hudeček vs. Zbytek světa. Pozoruhodný je především výkon sociální demokracie, jejíž zastupitelé vloni nenáviděné náplavě spolunavlékli primátorský řetěz a dodnes ji drží u moci tichou koalicí, stvrzenou dokumentem „500 dní pro Prahu“. Jít Hudečkovi po krku je za daných okolností kvalitním číslem politické akrobacie.

* * * S tím pohrdáním náplavami to ale zjevně nebude tak žhavé, když i v Praze vede volební preference strana, která město polepila plakáty se Slovenkou a Slovákem. Prostě si rozumíme.

* * * Kudy chodil, tudy Jan Keller ještě na jaře tvrdil, že chce hrát 1. ligu. Podle toho, jak teď hlasuje v europarlamentu, to ale vypadá spíš na KHL, Černyševovu nebo Tarasovovu divizi.

* * * Málokdo má to štěstí, aby se dozvěděl, jaká je jeho hodnota v korunách českých. Pavel Mertlík ano. Měl být eurokomisařem, ale sociální demokracie, jak vysvětlil předseda Sobotka, ho babišovcům prodala za zvýšení minimální mzdy o 700 korun měsíčně, což celkem dělá přibližně 1,5 miliardy korun. Férová cena. Jaký je to asi pocit?

* * * Dřív si žebráci a ztroskotanci, než natáhli dlaň, věšeli kolem krku papundeklové cedule s nějakým stručným shrnutím svého jímavého příběhu. ODS místo toho založila konto „Pro ODS, pro budoucnost“, které má po přisypání zapravit její sekeru ve výši 42 milionů.

Modří samozřejmě nejsou ani zdaleka jedinou stranou v dluzích, a proto se osmělujeme podotknout, že například za rok 2013 nafasovaly partaje dohromady 954 milionů z peněz daňových poplatníků. Z toho ODS 123.

Naštěstí je garantem státních subvencí na plnokrevný politický život ministerstvo financí, čímž se celý proces do budoucna podstatně zjednoduší: A teď si vás kúpim všecky.

Demokracie premává.

* * * Poslanci se chystají schválit zákon o tom, že některé bazénové chemikálie se budou prodávat jen na občanku, protože je z nich údajně možné vyrábět výbušniny. Nejsme v tom sami, bezpečnostní opatření reaguje na pokyn z Bruselu, a kdo jiný by ho měl zvednout než země, kde připadá nejvíc zahradních bazénů na jednoho obyvatele? Ale prosím rychle, než od bazénku dorazí prezidentské veto.

Boj s terorismem má mnoho tváří a Béda Trávníček je jednou z nich. Hezký víkend, milí čtenáři.

autor: Jan Lipold | 19. 9. 2014 16:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama