reklama
 
 

Politikář: Příští olympiáda v KLDR, maskotem křeček

7. 2. 2014 16:13
Fotky s Kimem na lanovce obletěly svět, zakázky pro české investory se rýsují.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Na úpatí Kavkazu právě propukly oslavy antického ideálu tělesné a duševní krásy člověka, světového míru a lidské rovnoprávnosti. Hlava státu při této příležitosti jednala s prezidenty Číny, Ázerbájdžánu a Tádžikistánu. Samé demokracie jako řemen. Ono taky nebylo až tak na výběr, že.

* Mezitím Stanislav Křeček, žhavý kandidát na státního ochránce lidských práv, dostal záludnou otázku: „Měly by se v zemích, které porušují lidská práva, konat olympijské hry"?

„Myslím, že to spolu nikterak nesouvisí a že by olympijská myšlenka neměla být tímto narušována."

 „Mělo by se už při výběru pořadatelských zemí řešit, jak jsou v zemi dodržována lidská práva?"

„Podle mě to není možné. Olympijský výbor, který to vybírá, se nemůže stát dozorcem nad zákonodárstvím jednotlivých států."

Z toho vyplývá, že příští olympiádu uspořádá buď Česká, nebo, to spíš, Korejská lidově demokratická republika. Sněhové podmínky výtečné, zakázky pro naše investory se rýsují, fotky s Kimem na lanovce už obletěly celý svět. Křeček se tam zároveň stane ombudsmanem.

* Jiný prezidentův favorit, bývalý ministr zemědělství v dlouhodobé demisi a volební lídr SPOZ Miroslav Toman ml., těsně před odchodem komusi vyplatil čtvrt milionu korun tzv. odměny. Když se ho Lidové noviny ptaly, oč jde, odmítl se s nimi bavit, takže bohužel nemůžeme soudit, jestli dotyčný/á dřel/a jako kůň celý rok, nebo jen půl roku, co byl Toman ministrem.

Copyright: Vláda odborníků.

Odměnami hýřili i jiní rusnokovci, což nás přivedlo k zamyšlení: Mluví z nás snad bledá závist, když nám připadá zvláštní, že se na ministerstvech pořád rozdávají „odměny"? Nemá se náhodou šetřit? Vás taky někdo v práci každou chvíli odměňuje?

* Do rubriky Tesat přispěl tento týden volební eurolídr ČSSD Jan Keller. Na připomínku, že byl v letech 1976 až 1989 členem KSČ, což je dnes podle zákona zločinná a zavrženíhodná organizace, překvapivě opáčil, že je členem zločinné organizace dosud, protože: "Naše civilizace se chová zločinně, způsobem, jaký se nedá dlouhodobě přežít."

Bingo! Zločinci jsme podle profesora všichni, možná s výjimkou amazonských indiánů. A zároveň nikdo, jako za bolševika. Vyrovnání se s minulostí, přítomností a budoucností v jednom. Rozhřešeno. Volební úspěch zaručen. A už se mě na nic neptejte, krucinál.

* Návrh primátora Hudečka, aby na Letišti Václava Havla nepřistával zlý ukrajinský prezident Janukovyč, nezůstal neoslyšen. Po tělesných a duševních se Světová federace leteckého provozu rozhodla v terminálech rozmístit také skenery morální integrity. Kromě toho, na vybraných letištích (Václav Havel, Charles de Gaulle, John Fitzgerald Kennedy, Čingischán) je přistání povoleno pouze spojům s nadpoloviční většinou mravně způsobilých pasažérů.

Výsledky na sebe bohužel nedaly čekat. Hned první týden se zřítilo několik privátních spojů z Azurového pobřeží, které nad Prahou kroužily tak dlouho, až jim došlo palivo. Hezký víkend, milí čtenáři.

autor: Jan Lipold | 7. 2. 2014 16:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama