Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
7. 2. 2014 16:13

Politikář: Příští olympiáda v KLDR, maskotem křeček

Fotky s Kimem na lanovce obletěly svět, zakázky pro české investory se rýsují.
Foto: Jiří Kropáček

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Na úpatí Kavkazu právě propukly oslavy antického ideálu tělesné a duševní krásy člověka, světového míru a lidské rovnoprávnosti. Hlava státu při této příležitosti jednala s prezidenty Číny, Ázerbájdžánu a Tádžikistánu. Samé demokracie jako řemen. Ono taky nebylo až tak na výběr, že.

* Mezitím Stanislav Křeček, žhavý kandidát na státního ochránce lidských práv, dostal záludnou otázku: „Měly by se v zemích, které porušují lidská práva, konat olympijské hry"?

„Myslím, že to spolu nikterak nesouvisí a že by olympijská myšlenka neměla být tímto narušována."

 „Mělo by se už při výběru pořadatelských zemí řešit, jak jsou v zemi dodržována lidská práva?"

„Podle mě to není možné. Olympijský výbor, který to vybírá, se nemůže stát dozorcem nad zákonodárstvím jednotlivých států."

Z toho vyplývá, že příští olympiádu uspořádá buď Česká, nebo, to spíš, Korejská lidově demokratická republika. Sněhové podmínky výtečné, zakázky pro naše investory se rýsují, fotky s Kimem na lanovce už obletěly celý svět. Křeček se tam zároveň stane ombudsmanem.

* Jiný prezidentův favorit, bývalý ministr zemědělství v dlouhodobé demisi a volební lídr SPOZ Miroslav Toman ml., těsně před odchodem komusi vyplatil čtvrt milionu korun tzv. odměny. Když se ho Lidové noviny ptaly, oč jde, odmítl se s nimi bavit, takže bohužel nemůžeme soudit, jestli dotyčný/á dřel/a jako kůň celý rok, nebo jen půl roku, co byl Toman ministrem.

Copyright: Vláda odborníků.

Odměnami hýřili i jiní rusnokovci, což nás přivedlo k zamyšlení: Mluví z nás snad bledá závist, když nám připadá zvláštní, že se na ministerstvech pořád rozdávají „odměny"? Nemá se náhodou šetřit? Vás taky někdo v práci každou chvíli odměňuje?

* Do rubriky Tesat přispěl tento týden volební eurolídr ČSSD Jan Keller. Na připomínku, že byl v letech 1976 až 1989 členem KSČ, což je dnes podle zákona zločinná a zavrženíhodná organizace, překvapivě opáčil, že je členem zločinné organizace dosud, protože: "Naše civilizace se chová zločinně, způsobem, jaký se nedá dlouhodobě přežít."

Bingo! Zločinci jsme podle profesora všichni, možná s výjimkou amazonských indiánů. A zároveň nikdo, jako za bolševika. Vyrovnání se s minulostí, přítomností a budoucností v jednom. Rozhřešeno. Volební úspěch zaručen. A už se mě na nic neptejte, krucinál.

* Návrh primátora Hudečka, aby na Letišti Václava Havla nepřistával zlý ukrajinský prezident Janukovyč, nezůstal neoslyšen. Po tělesných a duševních se Světová federace leteckého provozu rozhodla v terminálech rozmístit také skenery morální integrity. Kromě toho, na vybraných letištích (Václav Havel, Charles de Gaulle, John Fitzgerald Kennedy, Čingischán) je přistání povoleno pouze spojům s nadpoloviční většinou mravně způsobilých pasažérů.

Výsledky na sebe bohužel nedaly čekat. Hned první týden se zřítilo několik privátních spojů z Azurového pobřeží, které nad Prahou kroužily tak dlouho, až jim došlo palivo. Hezký víkend, milí čtenáři.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy