reklama
 
 

Politikář: Stop násilí na politicích, lopatou nikdy

16. 5. 2014 15:00
Iniciativa Máme holé ruce rozbila petiční stánek v podloubí Malostranského náměstí.

Politikář je pravidelná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Pravda se u nás tradičně zjevuje skrze usnesení Poslanecké sněmovny, a tak to má být. Ve čtvrtek, to si pište, parlament „důrazně odsoudil rostoucí projevy vybízení k násilí na politicích“. 126 hlasů pro, proti nikdo. V pátek Babiš prohlásil, že jestli se Sobotka nepřestane vozit po Teličkovi, přetáhne ho lopatou. Sobotku.

To s tím násilím na politicích si poslanci samozřejmě nevymysleli jen tak, mírnyx dýrnyx patnáctého. Miroslav Kalousek si totiž stěžoval, že na oficiální facebookové stránce Ano, bude líp ho někdo chce pověsit a to už je dost přes čáru, ačkoli si „uvědomuje, že každému z nás na Facebook občas napíše nějaký magor.“

Parlamentní usnesení vzápětí rozpracovala iniciativa Máme holé ruce a rozbila petiční stánky (TOP 09 byla poslední stranou, která ještě neměla nějakou petici). Její ideolog proslul například tím, že svého času v podloubí Malostranského náměstí nafackoval daňovému poplatníkovi, načež vybídl na férovku poslance Skokana: „Tak víš co, když se mě nebojíš, tak zítra rozbiju hubu tobě. Jsme asi tak stejně velký, na mladým jsem se dneska rozcvičil.“

Takže, abychom Gándhímu Kalouskovi rozuměli: Lopatou nikdy.

* * * Plzeňskem tento týden táhl prodavač humoru, převlečen za prezidenta republiky. Na otázku starosty Dobřan „Máte nějaké oblíbené místo v našem kraji?“ – kterou obecní činitelé potentátům kladou minimálně od dob Franze Josefa – dal k lepšímu: „Jsou to Konstantinovy Lázně, tam jsem přišel v sedmnácti letech o panictví.“

Místní tisk referoval, že tím „na půl minuty nekompromisně rozesmál sál.“

V Konstantinových Lázních mezitím váhají, jestli hlavu státu žalovat pro poškození dobrého jména a turistického ruchu, nebo informaci ověřit z nezávislých zdrojů a na místě instalovat pamětní desku, případně zřídit malé národopisné muzeum. Úsměv jim ztuhl v každém případě.

* * * Renesanční odborník se kromě toho vyjádřil k Ivetě Bartošové, obnovitelným zdrojům, kůrovci, investicím do strojů a dalším naléhavým otázkám našeho společenského a veřejného života. Ve Škodovce nadhodil, že vagony čínského metra by se mohly jmenovat Krteček a už nevíme kde informoval, že kůň je velbloud, který prošel parlamentem. Jestli nevěříte, klidně si to vygooglujte.

* * * Šíří zájmů se s prezidentem mohou srovnávat jen Vladimir Putin a ministr školství Marcel Chládek, který v Rakovnickém deníku rozebral derby mezi Sokolem Nové Strašecí a Tatranem Rakovník: „Ze strany Nového Strašecí to byla bída a předseda klubu bude muset přemýšlet o nějakém řešení.“

* * * U příležitosti více než 100 dnů vlády jsme si uvědomili, že naprosto netušíme, co ve Strakovce provozuje místopředseda pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek. Doufáme, že se nenudí, protože zahálka je matkou neřesti.

* * * Z jiných důvodů si děláme starost o Andreje Babiše. Jak známo, lidé, kteří musejí neustále zastírat skutečné pocity, trpí takzvanou emocionální disonancí, která může přejít v syndrom vyhoření nebo vyvolat deprese, a zvyšuje krevní tlak.

Nejpopulárnější politik naší země je typický rizikový případ. Například „nesnáší chodit do té televize“, ale zas a znova se obětuje, teď byl u Jílkové dokonce hodinu na stojáka. Přemáhání emocí škodí zdraví – stojí to za to, nám všem? Příjemný víkend, milí čtenáři.

autor: Jan Lipold | 16. 5. 2014 15:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama