reklama
 
 

Politikář: Yankeeové dostali československý prostředníček

6. 6. 2014 14:40
Možná by vás ještě dost zajímalo, že…

Politikář je pravidelná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Americká Tajná služba (s velkým T) vypsala zakázku na dodavatele šmírovacího programu, díky kterému jako první na světě rozezná, co je na sociálních sítích ještě myšleno vážně a co už je legrace. Favoritem výběrového řízení je jistá topenářská firma z Poříčan.

Doufáme, že její software upotřebíte i u našich Politikářů.

* * * Zahraničněpolitický účet tohoto týdne: Do Evropy se dostavil americký prezident, pohovořil o svobodě, nabídl vojáky, načež mu byl ukázán poctivý československý prostředníček. Až budou někdy příště Sobotka & Fico prstíčkem hrabat, doporučujeme použít nějaký jiný.

* * * Zdeněk Škromach si veřejně postěžoval, že mu lidé nadávají, ovšem jen kvůli tomu, co ministr Lubomír Zaorálek říká o Ukrajině. Nevíme, s jakými všemi lidmi se Škromach stýká, ale v tomto případě to tipujeme na nepřátelské odstřelovače z Battlefieldu čtyřky (nekompromisní boje v městském prostředí, které podléhá efektům destrukce).

* * * Pojďme do komunálu. Poklidnou hladinu veřejného života rozčeřila informace, že do zastupitelstva Prahy 6 kandiduje spisovatel Petr Šabach a na podzim má objednáno pět tisíc tři sta billboardů s volebním heslem: Hovno hoří!

* * * Kromě toho se v Praze představila ambiciózní trojkolka zelených, lidovců a starostů a ze všeho nejdřív slíbila, že územní plán má fungovat ve prospěch občanů, nikoli developerů. Ano! Dobře poznáváme myšlenkový rukopis úhlavního sponzora KDU-ČSL Luďka Sekyry, koho jiného by taková děsná ptákovina taky mohla napadnout, že.

Mezitím přišla z Číny zpráva, že experti z Čchanganské univerzity varují před katastrofálními ekologickými následky seřezávání tamní krajiny o stopadesátimetrové kopce, místo kterých se staví obchodně-administrativní, administrativně-obchodní a jiné komplexy. Koukli jsme se pro jistotu z okna a je to dobrý, Petřín pořád ještě stojí.

* * * Brněnský magistrát oznámil, že přitvrdí a zákaz „nabízení a poskytování sexuálních služeb na veřejnosti“ rozšíří na úplně celé město. Tím pádem předpokládáme, že strhnou i falus na Svoboďáku. Ten by měl dokonce přijít na řadu jako první.

* * * V rubrice Tesat tentokrát uvádíme nezmara naší e-mailové schránky Jiřího Paroubka:  „Česká katolická církev ve shodě se svou tradicí, ovšem například v rozporu s papežem Františkem, opět předvádí svou neuvěřitelnou, hříšnou hamižnost a chamtivost a absolutní absenci jakékoli sociální empatie.“

Jde samozřejmě o restituce a jen čistě pro pořádek dodáváme, že autor myšlenky je aktivním členem Československé církve husitské, která je v žebříčku restitučních náhrad hned na druhém místě s 3,1 miliardy korun.

Kterakž pak vidíš mrvu v oku bratra svého, a v oku svém břevna necítíš?

* * * Možná by vás ještě zajímalo, že v Senátu Parlamentu České republiky se – mimo jiné, samozřejmě! – vydařil odborný seminář "Pivovarnictví, sladařství a chmelařství: současnost a budoucnost tradičních odvětví českého hospodaření" s následnou degustací ve Valdštejnské zahradě. Pak se šlo k Hrochovi a pak už nevíme. Hezký víkend, milí čtenáři.

autor: Jan Lipold | 6. 6. 2014 14:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama