Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
11. 4. 2014 18:30

Politikář: Za práva utlačované poslanecké menšiny

Slovo týdne: rolba. Na ní Ševčík, Huml a Keller.
Nezaparkovali.
Nezaparkovali. | Foto: Vojtěch Marek

Politikář je pravidelná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. 2014 dostal jako každý slušný rok svých 100 dní hájení.  A dost, utrum! Takže ode dneška už zaplaťpámbu můžeme říct, že to je tedy zatím dost bída. Posuďte sami.

* * * Jakkoli se to už zdálo nemožné, děkan a televizní ekonom Miroslav Ševčík vystupňoval kauzu svého modrého majáčku a prohlásil, že s ním úplně normálně jezdí na chalupě, když řídí rolbu. Apríla už bylo a pravoslavného Apríla je až v pondělí, proto nás velmi mrzí, že se investigativci nepídí po tom, proč má akademik na chalupě sjezdovku či zimní stadion a co tam provozuje, potažmo kde na to vzal. Potenciál tu je, kolegové, pokračujte prosím! Chceme foto.

* * * Mezitím v Praze vypukla válka mezi dvěma nejopovrhovanějšími spolky, a to Poslaneckou sněmovnou a Městskou policií. Jde o válku odtahovou, vyhlášenou měšťáky přemístěním automobilu poslance Stanislava Humla, což si bývalý příslušník SNB a Policie ČR pochopitelně nenechal líbit a vybídl k ochraně práv utlačované poslanecké menšiny. Podstatou konfliktu je otázka, zda zákonodárci mohou parkovat, kde chtějí, a je to pravděpodobně poprvé v historii, kdy veřejné mínění hlavního města Prahy drží palce svým policajtům. Domníváme se, že se spor změní ve válku zákopovou, mírová jednání jsou v nedohlednu.

* * * Prezident republiky vyslepičil informaci, že rakousko-nadnárodní Erste Bank uvažuje přestěhování z Vídně do Prahy. Projekt bude podle našeho názoru dotažen stůj co stůj, protože zaměstnanci Erste netouží po ničem víc, než svou tvrdou měnu rozpouštět ve zlodějských kursech pražských směnárníků.

* * * Vláda oznámila, že se důchody zvyšují o 7 korun na den. To není informace z Protektorátu, nýbrž z tohoto týdne.

* * * Britská ministryně kultury Maria Millerová odstoupila kvůli tomu, že z poslaneckých náhrad financovala dům svých rodičů. Další důkaz, že know-how Bohuslava Sobotky je nepřenositelné. A ta částka taky nesouhlasí.

* * * Nejbillboardizovanějším kandidátem eurovoleb je zatím profesor sociální demokracie Jan Keller, který celý život tepe do konzumní civilizace a ironizuje její symboly, jako jsou například billboardy, že. Vzpomněli jsme si, jak předloni v Právu psal, že „je těsně před volbami a naše města zkrášlily lesy barevných billboardů“ a „když je míjíme cestou do práce, je na všech spolucestujících v autobuse patrný výraz obrovské úlevy.“ Politikům tehdy poradil, aby na okraj plakátů připisovali „Tento billboard nebyl pořízen z kradených peněz.“

Prohlídli jsme si pár billboardů s Kellerem, včetně toho „proti daňovým podvodům“, a žádnou doušku jsme tam tedy neobjevili. To už tak bývá. Hezký víkend, milí čtenáři.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterý zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy