Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
11. 4. 2014 18:30

Politikář: Za práva utlačované poslanecké menšiny

Slovo týdne: rolba. Na ní Ševčík, Huml a Keller.
Nezaparkovali.
Nezaparkovali. | Foto: Vojtěch Marek

Politikář je pravidelná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. 2014 dostal jako každý slušný rok svých 100 dní hájení.  A dost, utrum! Takže ode dneška už zaplaťpámbu můžeme říct, že to je tedy zatím dost bída. Posuďte sami.

* * * Jakkoli se to už zdálo nemožné, děkan a televizní ekonom Miroslav Ševčík vystupňoval kauzu svého modrého majáčku a prohlásil, že s ním úplně normálně jezdí na chalupě, když řídí rolbu. Apríla už bylo a pravoslavného Apríla je až v pondělí, proto nás velmi mrzí, že se investigativci nepídí po tom, proč má akademik na chalupě sjezdovku či zimní stadion a co tam provozuje, potažmo kde na to vzal. Potenciál tu je, kolegové, pokračujte prosím! Chceme foto.

* * * Mezitím v Praze vypukla válka mezi dvěma nejopovrhovanějšími spolky, a to Poslaneckou sněmovnou a Městskou policií. Jde o válku odtahovou, vyhlášenou měšťáky přemístěním automobilu poslance Stanislava Humla, což si bývalý příslušník SNB a Policie ČR pochopitelně nenechal líbit a vybídl k ochraně práv utlačované poslanecké menšiny. Podstatou konfliktu je otázka, zda zákonodárci mohou parkovat, kde chtějí, a je to pravděpodobně poprvé v historii, kdy veřejné mínění hlavního města Prahy drží palce svým policajtům. Domníváme se, že se spor změní ve válku zákopovou, mírová jednání jsou v nedohlednu.

* * * Prezident republiky vyslepičil informaci, že rakousko-nadnárodní Erste Bank uvažuje přestěhování z Vídně do Prahy. Projekt bude podle našeho názoru dotažen stůj co stůj, protože zaměstnanci Erste netouží po ničem víc, než svou tvrdou měnu rozpouštět ve zlodějských kursech pražských směnárníků.

* * * Vláda oznámila, že se důchody zvyšují o 7 korun na den. To není informace z Protektorátu, nýbrž z tohoto týdne.

* * * Britská ministryně kultury Maria Millerová odstoupila kvůli tomu, že z poslaneckých náhrad financovala dům svých rodičů. Další důkaz, že know-how Bohuslava Sobotky je nepřenositelné. A ta částka taky nesouhlasí.

* * * Nejbillboardizovanějším kandidátem eurovoleb je zatím profesor sociální demokracie Jan Keller, který celý život tepe do konzumní civilizace a ironizuje její symboly, jako jsou například billboardy, že. Vzpomněli jsme si, jak předloni v Právu psal, že „je těsně před volbami a naše města zkrášlily lesy barevných billboardů“ a „když je míjíme cestou do práce, je na všech spolucestujících v autobuse patrný výraz obrovské úlevy.“ Politikům tehdy poradil, aby na okraj plakátů připisovali „Tento billboard nebyl pořízen z kradených peněz.“

Prohlídli jsme si pár billboardů s Kellerem, včetně toho „proti daňovým podvodům“, a žádnou doušku jsme tam tedy neobjevili. To už tak bývá. Hezký víkend, milí čtenáři.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy