Cyklopruh, který vede v Praze po Povltavské ulici a zahýbá na Bulovku. Taková pěkná cyklotragédie

Cyklopruh Povltavská a Bulovka, blížíte se ke křižovatce.
Cyklopruh Povltavská a Bulovka - křižovatka. Přechod nevede nikam. Chodec musí dál po silnici, proti autům.
Cyklopruh Povltavská a Bulovka - tady odbočit nahoru, to vyžaduje odvahu.
Cyklopruh Povltavská: klasika, pruh pro cyklisty končí pod koly aut. Tady máte odbočit nahoru.
Aut přibývá, ale prostoru pro ně, silnic, je vlastně pořád stejně. Kupříkladu v Praze. Tunel Blanka v tom místy hraje nepěknou roli.

před 7 hodinami

Morata zařídil Juventusu vítězný obrat proti Laziu

Fotbalisté Juventusu Turín otočili domácí zápas 26. kola italské ligy s Laziem Řím a vyhráli 3:1. Dvěma góly a asistencí obrat zařídil útočník Álvaro Morata. Juventus nastoupil v základní sestavě bez Cristiana Ronalda, přesto se přiblížil na jediný bod druhému AC Milán. "Rossoneri" mohou znovu odskočit v neděli, kdy je čeká duel na hřišti Hellasu Verona, pak bude mít ale Juventus znovu zápas k dobru.

První gól dali Římané, poté co se ve 14. minutě prosadil Joaquín Correa. Ještě do koncem první půle ale Morata posunul míč Adrienu Rabiotovi do pokutového území a francouzský záložník vystřelil pod břevno. Po změně stran už to byl sám Morata, kdo zakončoval útoky Juventusu. Nejprve se v 57. minutě prosadil z rychlého protiútoku a po chvíli potvrdil výhru proměněnou penaltou.

Moratu pak na závěrečných 20 minut vystřídal Ronaldo, hvězdný Portugalec ale sérii tří zápasů, ve kterých pokaždé skóroval a celkem dal čtyři branky, nestihl prodloužit.

Juventus v lize zvítězil dvakrát po sobě poprvé od přelomu ledna a února. Lazio v poslední době ztrácí, tři z posledních čtyř ligových duelů prohrálo a patří mu sedmé místo.