Jan Lipold Jan Lipold | Interpelace
25. 10. 2011 11:55

Rukověť pro Interpelace na primátora: Bolavá místa Prahy

Rukověť pro Interpelace na primátora: Bolavá místa Prahy
Pražané se moc nekochají, nemají čas, pospíchají. Už přes třicet let teče  městem mezi severem a jihem dopravní stoka. Ano, je to dědictví komunismu. Ale neslyšíme to už z magistrátu příliš dlouho?
Ve volném čase v dopravní zácpě si můžete prohlížet domy, ponížené reklamním zábalem. Uvnitř Hlavního nádraží zatím chátrají krásné secesní interiéry.
Primátor Svoboda slíbil, že billboardů a "reklamních závěsů" ubude. To je dobře.
Václavské náměstí 47. Zdravý dům chce investor zbourat a postavit tam větší a lukrativnější. K čemu je pak městská památková rezervace dobrá?
Foto: Reuters

Ve čtvrtek 27. října od 17 hodin se na Nové scéně Národního divadla koná další díl Interpelací, tentokrát na téma "Umění žít v metropoli". Budou tu odpovídat - možná i na vaše ozátky - primátor Bohuslav Svoboda, architekt Roman Koucký a sociální geograf Martin Ouředníček. Moderuje jako obvykle Tomáš Sedláček. Přijďte se podívat - anebo si alespoň projděte naši galerii problémů, které město trápí. Nedokončenou, samozřejmě ...

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy