Jan Lipold Jan Lipold | Interpelace
25. 10. 2011 11:55

Rukověť pro Interpelace na primátora: Bolavá místa Prahy

Foto: Reuters

Ve čtvrtek 27. října od 17 hodin se na Nové scéně Národního divadla koná další díl Interpelací, tentokrát na téma "Umění žít v metropoli". Budou tu odpovídat - možná i na vaše ozátky - primátor Bohuslav Svoboda, architekt Roman Koucký a sociální geograf Martin Ouředníček. Moderuje jako obvykle Tomáš Sedláček. Přijďte se podívat - anebo si alespoň projděte naši galerii problémů, které město trápí. Nedokončenou, samozřejmě ...

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy