Libor Stejskal Libor Stejskal | Interpelace
14. 2. 2011 10:50

Vedlejší role: Plátno a sofa s otomanem výrazné barvy

Poznámky architekta ke scéně, na níž se budou Interpelace odehrávat
Foto: Aktuálně.cz

Návrh scény k diskusnímu pořadu Interpelace:

Diskuse se odehrává v divadle. Konkrétně na jevišti Nové scény Národního divadla.

Je to akce vložená do nepřetržitého čtyřiadvacetihodinového  provozu v divadelním sále, který naplnují zkoušení, technická příprava scén a vlastní představení.

Interpelace  se tedy odehrává v hotových kulisách v čase mezi přípravou scény a večerním představením. 

Architektova skica ke scéně Interpelací
Architektova skica ke scéně Interpelací | Foto: Aktuálně.cz

Ústředním prvkem scény Interpelace je sofa s otomanem, navržené japonským  designérem Isamu Noguchim. Na tomto sofa a otomanu organických tvarů a výrazné barvy kontrastující s tmavým prostředím, sedí moderátor a hosté diskutující a interpelovaní publikem v hledišti a také diskutéry přispívajícími do diskuze prostřednictvím webového rozhraní. Ti se sice nacházejí na jevišti, leč skryti za velkoformátovým projekčním plátnem - dalším prvkem scény, na němž jsou promítány otázky a reakce těchto diskutérů. Přes plátno prosvítají pouze jejich siluety. Text a siluety jsou doplněny ilustrační velkoplošnou projekcí s menší svítivostí na celé plátno.   

ROHÁČ STRATIL, architektonická kancelář

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy