Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
30. 1. 2009 7:30

Blogeři o fóru v Davosu: Teplota i trhy pod bodem mrazu

Ve Švýcarsku probíhá tradiční zasedání ekonomického fóra
Foto: Aktuálně.cz

Ve švýcarském Davosu probíhá tradiční zasedání Světového ekonomického fóra. Hlavní téma bylo jasné dlouho předem: světová finanční krize a její dopady.

Čtěte více: V Davosu je elita světa, nálada šéfů firem je mizerná

Má takové setkání vůbec smysl? Jaké jsou návrhy zakladatele Světového ekonomického fóra na zmírnění dopadů krize? Tématem se zabývali blogeři a diskutující Aktuálně.cz.

Analytik Robert Miller ve svém blogu na Aktuálně.cz publikoval komentář zakladatele Světového ekonomického fóra, švýcarského profesora ekonomie, Klause Schwaba.

„Doufám, že… lídři vlád, soukromého sektoru a občanské společnosti, kteří se jednání zúčastní, pochopí, že řešení komplexních globálních problémů si vyžaduje porozumění tomu, jak jsou problémy, zájmy a instituce vzájemně propojené. Proto je také přiléhavé, že snahou setkání v Davosu bude pospojovat tyto jednotlivé body a dospět k řešením. Naším cílem je nalézt odpovědi, které jsou nejen holistické a systémové, ale které také zohledňují všechny 'podílníky' v naší globální společnosti," cituje v blogu Miller zakladatele ekonomického fóra.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý text: Chrabrý nový svět

Ekonom Aleš Michl z Raiffeisenbank ve svém krátkém blogovém příspěvku píše, že teplota vzduchu v Davosu byla v den prvního jednání -4 °C. A pod bodem mrazu zůstávají také finanční trhy. „Odpoledne přišel čerstvý průzkum PricewaterhouseCoopers - poradci se zeptali 1100 šéfů světových firem na náladu: Pouze 21 procent uvedlo, že jsou si jisti růstem tržeb v příštích dvanácti měsících," píše Michl.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý text: Davos - Zapomeňte na trhy, udělejte si psychotest!

Další blogeři Aktuálně.cz píšící o finanční krizi:

Foto: Aktuálně.cz
Blog Hany Brixi ze Světové banky
Foto: Aktuálně.cz
Blog bývalého ministra Jiřího Rusnoka
Foto: Aktuálně.cz
Blog člena týmu NERV Tomáše Sedláčka
Foto: Aktuálně.cz
Blog bývalého ministra Bohuslava Sobotky
Foto: Aktuálně.cz
Blog profesora Milana Zeleného
Foto: Aktuálně.cz
Blog bývalého místopředsedy vlády Jiřího Havla
Foto: Aktuálně.cz
Blog člena týmu NERV Pavla Kohouta
Foto: Aktuálně.cz
Blog ekonoma Daniela Münicha
Foto: Aktuálně.cz
Blog ekonoma Jana Švejnara

Dále čtěte:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy