Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
30. 1. 2009 7:30

Blogeři o fóru v Davosu: Teplota i trhy pod bodem mrazu

Ve Švýcarsku probíhá tradiční zasedání ekonomického fóra
Foto: Aktuálně.cz

Ve švýcarském Davosu probíhá tradiční zasedání Světového ekonomického fóra. Hlavní téma bylo jasné dlouho předem: světová finanční krize a její dopady.

Čtěte více: V Davosu je elita světa, nálada šéfů firem je mizerná

Má takové setkání vůbec smysl? Jaké jsou návrhy zakladatele Světového ekonomického fóra na zmírnění dopadů krize? Tématem se zabývali blogeři a diskutující Aktuálně.cz.

Analytik Robert Miller ve svém blogu na Aktuálně.cz publikoval komentář zakladatele Světového ekonomického fóra, švýcarského profesora ekonomie, Klause Schwaba.

„Doufám, že… lídři vlád, soukromého sektoru a občanské společnosti, kteří se jednání zúčastní, pochopí, že řešení komplexních globálních problémů si vyžaduje porozumění tomu, jak jsou problémy, zájmy a instituce vzájemně propojené. Proto je také přiléhavé, že snahou setkání v Davosu bude pospojovat tyto jednotlivé body a dospět k řešením. Naším cílem je nalézt odpovědi, které jsou nejen holistické a systémové, ale které také zohledňují všechny 'podílníky' v naší globální společnosti," cituje v blogu Miller zakladatele ekonomického fóra.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý text: Chrabrý nový svět

Ekonom Aleš Michl z Raiffeisenbank ve svém krátkém blogovém příspěvku píše, že teplota vzduchu v Davosu byla v den prvního jednání -4 °C. A pod bodem mrazu zůstávají také finanční trhy. „Odpoledne přišel čerstvý průzkum PricewaterhouseCoopers - poradci se zeptali 1100 šéfů světových firem na náladu: Pouze 21 procent uvedlo, že jsou si jisti růstem tržeb v příštích dvanácti měsících," píše Michl.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý text: Davos - Zapomeňte na trhy, udělejte si psychotest!

Další blogeři Aktuálně.cz píšící o finanční krizi:

Foto: Aktuálně.cz
Blog Hany Brixi ze Světové banky
Foto: Aktuálně.cz
Blog bývalého ministra Jiřího Rusnoka
Foto: Aktuálně.cz
Blog člena týmu NERV Tomáše Sedláčka
Foto: Aktuálně.cz
Blog bývalého ministra Bohuslava Sobotky
Foto: Aktuálně.cz
Blog profesora Milana Zeleného
Foto: Aktuálně.cz
Blog bývalého místopředsedy vlády Jiřího Havla
Foto: Aktuálně.cz
Blog člena týmu NERV Pavla Kohouta
Foto: Aktuálně.cz
Blog ekonoma Daniela Münicha
Foto: Aktuálně.cz
Blog ekonoma Jana Švejnara

Dále čtěte:

 

Právě se děje

před 19 minutami

Koronaviru podlehl slavný jazzový klavírista Ellis Marsalis

Ve věku 85 let ve středu v New Orleans zemřel známý americký jazzový klavírista Ellis Marsalis. Podle agentury AP za to může zápal plic vyvolaný koronavirem. Marsalis, který za své vzory považoval Oscara Petersona či Dukea Ellingtona, proslul zejména coby pedagog. Vychoval jednu z nejznámějších amerických jazzových rodin, jako hudebníci se proslavili také čtyři z jeho šesti synů: trumpetista Wynton, saxofonista Branford, trombonista Delfeayo a bubeník Jason. Českému publiku se Elis Marsalis představil v lednu 1999, kdy s triem vystoupil v pražském Rudolfinu po boku Českého národního symfonického orchestru řízeného americkým dirigentem Paulem Freemanem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy