Libor Stejskal Libor Stejskal, stk | Komentáře
2. 2. 2009 11:55

Blogeři Paroubek a Kohout se přou, jak je to s krizí

Předseda ČSSD a pravicový ekonom, člen NERV, se dohadují o návrzích opoziční strany
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Co by měla vláda udělat, aby snížila dopady současné ekonomické krize na Českou republiku? Svoji představu zformulovanou do 52 bodů předložila opoziční ČSSD. Spor o ní se rozhořel i na stránkách Aktuálně.cz, kde si své názory vyměňují  předseda strany Jiří Paroubek a pravicový ekonom Pavel Kohout.  

Kohout, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV), která má kabinetu navrhnout řešení krize, návrh minulý týden analyzoval v denním tisku.

"Zmíněných 52 bodů lze rozdělit do skupin: (a) ekonomicky racionální a relevantní; (b) návrhy snad rozumné, avšak bez přímého vztahu k aktuálním problémům; (c) samozřejmosti, všeobecnosti a "hraběcí rady"; (d) kontraproduktivní body, které by ekonomiku poškodily," napsal Kohout.

Ve svém blogu na Aktuálně.cz na jeho text reagoval Paroubek.

"(Kohout) zahájil svou práci pro vládu Mirka Topolánka velmi vydařeně a hlavně pro sebe typicky. Namísto toho, aby společně s ostatními členy tohoto výboru předložil pozitivní program, jak se Česká republika vypořádá s hospodářskou krizí, pustil se plánů ČSSD na řešení krize. Ne, že by přímá kritika konkurenčních programů nebyla možná, ale nejlepší "kritikou" v takovémto případě je kritika pozitivní ve formě plánu, který NERV předloží vládě a ta ho poté po veřejné diskusi schválí a bude prosazovat. Vyvolává to ty nejhorší obavy o tom, jak "upřímně" to předseda ODS a vlády Mirek Topolánek myslí se snahou něco udělat pro strádající českou ekonomiku," píše Paroubek.

Foto: Aktuálně.cz
Jiří Paroubek:
Jak Pavel Kohout objevil hospodářskou krizi

Kohout ve svém blogu odpověděl:

"Pan Paroubek mě evidentně nemá rád. No dobrá. Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Ale nebudu přilévat olej do ohně. Nejprve ovšem uvedu svoje stručné posouzení 52 bodů ČSSD v takové podobě, jak vyšlo v Lidových novinách," uvádí Kohout.

Foto: Aktuálně.cz
Pavel Kohout:
52 bodů ČSSD a co dále

A co si o jejich sporu myslíte Vy?

 

Právě se děje

před 36 minutami

Egyptské úřady zadržují loď, která téměř týden blokovala Suezský průplav. Požadují po jejím majiteli odškodné 916 milionů dolarů, píše Reuters

Zdroj: ČTK
Další zprávy