Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
13. 1. 2009 12:02

Čunek odchází. Co o něm píší blogeři Aktuálně.cz?

Blogeři o Čunkových kauzách i postoji k Romům
Foto: Aktuálně.cz

Jiří Čunek rezignoval na své vládní posty - místopředsedu vlády a ministra pro místní rozvoj.

Role Jiřího Čunka v politice se stala tématem řady blogů publikovaných na Aktuálně.cz, které se zabývaly kauzou údajného uplácení i názory Čunka na soužití majority a romské komunity. Většina blogerů vnímala jeho postoje a politické činy kriticky.

"Osud nadělil české politice už několik tragikomických postav, ale žádná nebyla tak smutně trapná, jako je osoba předsedy křesťanských demokratů. Nepochopil, že potřebuje pozitivní koncepci na rodinnou politiku strany, a nepochopili to ani jeho spolustraníci, když ho zvolili svým předsedou," napsal ve svém blogu politolog Alexander Tomský.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý text: Čunek - politik, který nechápe

Právnička Klára Veselá Samková se ve svém blogu zabývala mimo jiné kauzou údajného uplácení, kvůli níž byl Čunek vyšetřován. "Případ Čunek totiž je pokračováním případu 'Katarský princ' a státní zastupitelé i elitní policisté už toho začínají mít tak právě plné zuby," napsala o kauze, která se táhla řadu měsíců, už v listopadu roku 2007.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý text: Odříkaného chleba největší Čunek

Za postoje v otázce většinové a romské komunity Čunka tvrdě zkritizoval publicista Karel Hvížďala, který například napsal: "Deník Právo třeba cituje Čunkovu větu: "Jediným prostředkem, jak změnit chování jednotlivých rodin, je, že tyto rodiny budou zhruba jedna ku deseti zasazeny mezi normální komunitu." I tato věta svým obsahem připomíná některé nalezené dokumenty z období úřadování říšského kancléře Reinharda Heydricha v Praze, v nichž se hovořilo o způsobu poněmčení Čechů a Moravanů."

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý text: Čunek je nebezpečnější než Romové

Kriticky hodnotí působení Jiřího Čunka také politolog Jan Kubáček, který svůj text uzavírá slovy: "Odvolání Jiřího Čunka přichází příliš pozdě a ve velmi nevhodný čas... Před cizinou nám rozhodně důvěry nepřidává."

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý text: Nemoc strany lidové

Jiřího Čunka se naopak ve svém nejnovějším blogovém textu zastává - paradoxně - zástupce opozice, poslanec Stanislav Křeček"Po svých mnohaletých zkušenostech s bytovou problematikou prohlašuji: ministr Čunek, při srovnání se všemi jeho stranickými kolegy v této funkci, nejlépe chápal a nejodpovědněji ze všech se pokoušel řešit složitou a zanedbanou bytovou problematiku u nás," napsal ve svém textu, který publikoval krátce poté, co Čunek oznámil rezignaci na své vládní funkce.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý text: Nadějný Kocáb? Neschopný Čunek?


 

 

Právě se děje

Další zprávy