Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
18. 2. 2009 8:00

Hroboň a Holub se přou, jak je to s příjmy nemocnic

Náměstek ministryně zdravotnictví zkritizoval články redaktora Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz

Články redaktora Aktuálně.cz Petra Holuba o českém zdravotnictví vyvolaly polemiku mezi autorem článku a náměstkem ministryně zdravotnictví a blogerem Aktuálně.cz Pavlem Hroboněm. 

Předmětem sporu se stal zejména článek, ve kterém se redaktor Aktuálně.cz pozastavuje nad tím, že ve třetím čtvrtletí loňského roku byl přebytek mezi tím, kolik se vybere od pojištěnců, a tím, kolik se vydá za zdravotní péči, nižší než obvykle.

Hlavní pavilon nemocnice v Kutné Hoře.
Hlavní pavilon nemocnice v Kutné Hoře. | Foto: Ondřej Besperát
Čtěte celý článek:
Z účtů zdravotních pojišťoven se ztratilo pět miliard

Druhým textem, proti kterému má výhrady zástupce ministerstva, se týká rozdílů v rozdělování peněz ze zdravotního pojištění jednotlivým nemocnicím - podle článku v poslední době rostly příjmy zejména soukromých a fakultních nemocnic.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý článek:
Nemocnice krajů dostávají méně, než státu i soukromníků

Na tyto články zareagoval svým textem ve svém blogu na Aktuálně.cz náměstek ministryně zdravotnictví Pavel Hroboň. Výhrady má k obsahu obou textů, titulek článku „Z účtů zdravotních pojišťoven se ztratilo pět miliard" považuje za bulvární. 

„Žádných 5 miliard … nezmizelo, prostě jen příjmy pojišťoven přestaly růst rychleji než jejich výdaje. Opětovný obrat k lepšímu těžko zažijeme, dokud nezačne hospodářské oživení," napsal mimo jiné Pavel Hroboň.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý text Pavla Hroboně:
Máme na Aktuálně.cz investigativní žurnalistiku?

Redaktor Aktuálně.cz Petr Holub na kritiku zareagoval publikováním textu ve svém blogu. „Ani Pavel Hroboň nevyužil své reakce k tomu, aby objasnil, proč VZP tak náhle zvýšila své náklady za zdravotní péči," píše Holub. Nejasnosti by podle něj nevznikly, kdyby „ministerstvo zdravotnictví a VZP zveřejňovaly údaje o svých nákladech transparentně aspoň do té míry, do jaké je zveřejňuje ministerstvo financí o příjmech a výdajích státního rozpočtu".

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte celý text Petra Holuba:
Pavel Hroboň dluží dvě odpovědi

Dále čtěte:

Jaké máme mít zdravotnictví? Hledali jste odpověď 

 

 

Právě se děje

Další zprávy