Libor Stejskal Libor Stejskal | Komentáře
10. 5. 2010 12:40

"Máte tu nahuleno, Jirsa," vzpomíná na Motejla kolega

Ex-šéf Soudcovské unie Jirsa a advokátka Veselá Samková píší o svých setkání s ombudsmanem
Ombudsman Otakar Motejl
Ombudsman Otakar Motejl | Foto: Ludvík Hradilek

"Po panu profesoru Ceplovi odešel další člověk, jenž svým pojetím práva daleko přesahoval společensko kulturní danosti našeho věku a který působil jako přirozená autorita nejen v odborné obci," napsala ke včerejší zprávě o smrti prvního českého ombudsmana Otakara Motejla čtenářka Věra Modlitbová.

Čtěte více: Zemřel Otakar Motejl, první a jediný český ombudsman

Vedle projevů lítosti a úcty k zesnulému připojili své vzpomínky i lidé, kteří jej osobně dobře znali.

"Pamatujete, jak na Shellu prodávali ta bonusová autíčka na setrvačník? Moje dcera Daria si je posílala s JUDr. Motelem přes jeho dlouhatananánský ombudsmanský stůl a úkolem každého z protihráčů bylo prokličkovat mezi co nejvíce spisy. Které překážely přespříliš, byly odklizeny po advokátském zvyku….na zem….za židli…na nějakou poličku…prostě někam. Dr. Motejl byl na vytyčování jízdní dráhy zcela soustředěn a k věci, se kterou jsem s ním diskutovala, se věnoval jakoby okrajově. Pošlete mi ten materiál….to mě zajímá," vzpomíná ve svém blogu advokátka Klára Veselá Samková.   

Foto: Aktuálně.cz
Klára Veselá Samková:
…. a pošlu na tě Šmetrlinga….

S Otakarem Motejlem se často setkával i někdejší prezident Soudcovské unie Jaromír Jirsa.

"... ačkoliv v práci zásadně nekouřím, obstaral jsem pro něj popelník a on hodinu mluvil, já poslouchal, on pokuřoval, já inhaloval… Při odchodu z kanceláře se zastavil ve dveřích, zamával rukou před obličejem a řekl: „Jirso, máš tu strašně nahuleno, měl by sis vyvětrat," připomíná Motejlův smysl pro humor Jirsa.

Foto: Aktuálně.cz
Jaromír Jirsa:
Za Otakarem Motejlem

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 1 hodinou

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy