Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
5. 11. 2009 8:43

Napište nám, po čem se vám stýská z dob komunismu

Debata čtenářů o tzv. ostalgii
Foto: Aktuálně.cz

Ostalgie, termín hojně používaný hlavně v Německu - od slov Ost (východ) a Nostalgie - vyjadřuje vzpomínání na v očích některých obyvatel výhody, které zmizely s pádem Berlínské zdi. Dvacet let poté lze v Berlíně ve specializovaných obchodech zakoupit trička s nápisy DDR, DVD se socialistickými zábavními estrádami či potraviny v obalech ze socialistických časů.

V zemích na Balkáně lze zase zaslechnout pojem Jugostalgie VÍCE ZDE a obchody se „socialistickými" suvenýry lze najít i třeba v centru Prahy.

Čtěte také: Na komunismus vzpomíná s nostalgií čím dál více lidí

Je něco z dob před sametovou revolucí, po čem se stýská vám? Je něco, o co česká společnost s pádem socialismu přišla? Níže se zapojte do čtenářské debaty, kterou moderují editoři Aktuálně.cz.

Tato debata je první z moderovaných diskusí, které se týkají výročí 20 let od listopadu 1989. Další čtenářské debaty najdete na Aktuálně.cz během příštích dvou týdnů. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Na Praze 6 havarovala v pondělí ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic

 V Praze 6 havarovala dnes ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic. Unikající provozní kapaliny hasiči zajistili, cement se nevysypal, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. V době zásahu hasičů a vyšetřování nehody byl provoz v místě řízen kyvadlově. Řidič utrpěl lehčí pohmožděniny, záchranáři ho převezli do nemocnice, řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Nehoda se stala kolem 7:00. "Podle informací z místa se měl řidič kamionu vyhýbat protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici, která se sesunula, a spadl do pole. Cisterna se obrátila na střechu," popsal nehodu policejní mluvčí Jan Rybanský. Vyproštění a přečerpání nákladu nyní zajistí firma, které cisterna patří, dodal.

Třiatřicetiletý řidič měl lehké pohmožděniny, byl převezen do vojenské nemocnice, doplnila mluvčí záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy