Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
31. 5. 2018 14:45

Slušní poslanci zastavili provokování prezidenta. Bingo demokracie!

Poslanci a poslankyně alespoň dodrželi společenský oděv a odložili tmavé brýle a bicepsy.
Slušní lidé na scéně (Brno, 26. května).
Slušní lidé na scéně (Brno, 26. května). | Foto: ČTK

Parlament je divadlo politiky. Chcete důkaz? Poslanci ve větším než malém množství ve čtvrtek dělali, že ve sněmovně nejsou, a tak se plánovaná schůze na téma novičok nekonala.

Jinými slovy: slušní poslanci z klubů ANO, KSČM, SPD a ČSSD si stoupli na parlamentní jeviště, aby zablokovali představení, ve kterém viděli skandál. Provokaci!

Klub KSČM podle Vojtěcha Filipa "neměl zájem na tom, aby pod jiným názvem probíhala schůze, která má sloužit pouze k pomlouvání prezidenta republiky".

Předseda dolní komory Radek Vondráček z ANO v televizi říkal:

"Nevím, čemu by prospělo, kdyby zazněly kontroverzní výroky, ať už jakýmkoliv směrem."

"Kdo ví, co tam zazní a kdo co řekne."

"Nevím, proč by se měl prezident republiky provokovat. Ta diskuse může být kontroverzní."

Kontroverzní a provokativní představení Naše násilí, vaše násilí zastavili týpci ze Slušných lidí v bleděmodrých tričkách. "Kontroverzní" a "provokativní" jednání parlamentu o novičoku zastavili poslanci. Obstrukce jako obstrukce. Ta parlamentní se od té brněnské lišila akorát v tom, že poslanci a poslankyně dodrželi společenský oděv a odložili tmavé brýle a bicepsy. A že v Brně se nakonec přece jen hrálo, koneckonců diváci měli koupené lístky (bylo vyprodáno).

Diametrální rozdíl je samozřejmě v motivu a argumentech. Zatímco minulý týden šlo o spor o urážku křesťanství, případně státního symbolu, v parlamentu se náhubek bez mrknutí oka vysvětlí tím, že politické divadlo nemá "pomlouvat" a "provokovat" prezidenta republiky, protože by to "ničemu neprospělo". Bingo demokracie!

Že si za to zbytek sněmovny, který o novičoku jednat chtěl, může také sám, je jiná věc. Kdyby do práce býval přišel dostatek herců-poslanců, mohlo se představení odehrát bez ohledu na obstrukce slušňáků.

S některými by to ale stejně nehnulo. Hádejte, kdo na Facebook napsal: "Rozhodl jsem se, že nebudu dělat publikum demožvanilům"? Ano, komunista Zdeněk Ondráček je abonentem úplně jiného divadla.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Dálnici D8 na Mělnicku uzavřela nehoda dvou nákladních aut

Dálnici D8 na Mělnicku uzavřela v sobotu odpoledne nehoda dvou nákladních aut, směr na Prahu je neprůjezdný. Hasiči odstraňují kapaliny vyteklé na vozovku, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Evy Hašlové se kolize obešla bez zranění.

Událost se stala po 13:30 na 22. kilometru ve směru na Prahu. Nákladní auta podle Fliegerové skončila zhruba 300 metrů od sebe, z jednoho unikly provozní kapaliny.

"Oba jízdní pruhy jsou uzavřeny kvůli vyšetřování dopravní nehody a odčerpávání pohonných hmot," uvedla Hašlová před 14:30. Řidiči havarovaných aut byli cizinci, podle dechové zkoušky před jízdou nepili alkohol.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Feuz vyhrál sjezd ve Wengenu a vyrovnal Klammerův rekord

Sjezd Světového poháru ve švýcarském Wengenu potřetí v kariéře vyhrál domácí lyžař Beat Feuz a vyrovnal rekord slavného Rakušana Franze Klammera. Dvaatřicetiletý závodník navázal na triumfy z let 2012 a 2018.

Feuz si na zkrácené trati po nočním sněžení dojel pro vítězství časem 1:42,53. Dominika Parise na druhém místě porazil o 29 setin a navíc italského reprezentanta sesadil z prvního místa průběžného pořadí Světového poháru sjezdařů a vede před ním o 16 bodů.

Třetí příčku obsadil se ztrátou 31 setin Thomas Dressen z Německa a na stupních vítězů se tak seřadili pouze vítězové dosavadních pěti sjezdů v sezoně. Dressen ovládl úvodní závod v Lake Louise, Feuz poté triumfoval v Beaver Creeku a v Bormiu dvakrát vyhrál Paris.

Feuz vedle tří vítězství ve Wengenu ještě skončil dvakrát druhý. Klammer závod na Lauberhornu ovládl třikrát za sebou v letech 1975 až 1977.

SP ve sjezdovém lyžování ve Wengenu (Švýcarsko):

Muži - sjezd:

1. Feuz (Švýc.) 1:42,53, 2. Paris (It.) -0,29, 3. Dressen (Něm.) -0,31, 4. Mayer (Rak.) -0,38, 5. M. Caviezel (Švýc.) -0,42, 6. Kilde (Nor.) -0,48, 7. Bennett (USA) -0,87, 8. Hintermann (Švýc.) a Kriechmayr (Rak.) oba -0,93, 10. Weber (Švýc.) -1,00.

Průběžné pořadí sjezdu (po 5 z 10 závodů): 1. Feuz 400 b., 2. Paris 384, 3. Dressen 201, 4. Mayer 200, 5. Kilde 198, 6. Kriechmayr 198.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 44 závodů): 1. Pinturault (Fr.) 613, 2. Kristoffersen (Nor.) 611, 3. Kilde 591, 4. Paris 556, 5. Mayer 512, 6. Feuz 461, …116. Zabystřan (ČR) 12.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 44 minutami

Lyžařka Smutná dojela třetí v dálkovém závodu La Diagonela

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla třetí v závodu seriálu Ski Classics ve Švýcarsku, který před rokem vyhrála. Na dvaašedesátikilometrové trati La Diagonely porazila i dosud vedoucí ženu seriálu Brittu Johanssonovou Norgrenovou ze Švédska, přesto průběžné třetí místo neudržela.

Do čela Ski Classics se dostala suverénní vítězka Astrid Öyre Slindová z Norska. Smutná na ni ztratila téměř sedm minut, ale Johanssonovou Norgrenovou zdolala o 25 sekund a podruhé v sezoně se postavila na stupně vítězů.

Závod mužů vyhrál rovněž s velkým náskokem Nor Chris Andre Jespersen. Nejlepším Čechem byl na 32. místě šestačtyřicetiletý Stanislav Řezáč.

Smutná se na trati musela vypořádat s pádem na 22. kilometru a zlomenou hůlkou. "My se blížily ke štědře dotované sprinterské prémii a najednou se tam přiřítili zezadu muži. Max Novak mě bohužel regulérně napálil zezadu a už jsem ležela. Měla jsem zlomenou hůlku a navíc mě začala bolet záda," uvedla Smutná v tiskové zprávě.

V tu chvíli byla osmá, po velké stíhací jízdě se ale prodrala až na třetí pozici. "Jak se mi hnula záda, tak jsem si asi po šesti kilometrech říkala, že končím. Pak ale přišel delší sjezd, kde se to srovnalo, a dojela jsem až do cíle - navíc na bronzové pozici. Těžko říct, jak by to vypadalo bez toho pádu," dodala Smutná, která ani při šestém startu na La Diagonele nechyběla na stupních vítězů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy