reklama
 
 

Slušní poslanci zastavili provokování prezidenta. Bingo demokracie!

31. 5. 2018 14:45
Poslanci a poslankyně alespoň dodrželi společenský oděv a odložili tmavé brýle a bicepsy.

Parlament je divadlo politiky. Chcete důkaz? Poslanci ve větším než malém množství ve čtvrtek dělali, že ve sněmovně nejsou, a tak se plánovaná schůze na téma novičok nekonala.

Jinými slovy: slušní poslanci z klubů ANO, KSČM, SPD a ČSSD si stoupli na parlamentní jeviště, aby zablokovali představení, ve kterém viděli skandál. Provokaci!

Klub KSČM podle Vojtěcha Filipa "neměl zájem na tom, aby pod jiným názvem probíhala schůze, která má sloužit pouze k pomlouvání prezidenta republiky".

Předseda dolní komory Radek Vondráček z ANO v televizi říkal:

"Nevím, čemu by prospělo, kdyby zazněly kontroverzní výroky, ať už jakýmkoliv směrem."

"Kdo ví, co tam zazní a kdo co řekne."

"Nevím, proč by se měl prezident republiky provokovat. Ta diskuse může být kontroverzní."

Kontroverzní a provokativní představení Naše násilí, vaše násilí zastavili týpci ze Slušných lidí v bleděmodrých tričkách. "Kontroverzní" a "provokativní" jednání parlamentu o novičoku zastavili poslanci. Obstrukce jako obstrukce. Ta parlamentní se od té brněnské lišila akorát v tom, že poslanci a poslankyně dodrželi společenský oděv a odložili tmavé brýle a bicepsy. A že v Brně se nakonec přece jen hrálo, koneckonců diváci měli koupené lístky (bylo vyprodáno).

Diametrální rozdíl je samozřejmě v motivu a argumentech. Zatímco minulý týden šlo o spor o urážku křesťanství, případně státního symbolu, v parlamentu se náhubek bez mrknutí oka vysvětlí tím, že politické divadlo nemá "pomlouvat" a "provokovat" prezidenta republiky, protože by to "ničemu neprospělo". Bingo demokracie!

Že si za to zbytek sněmovny, který o novičoku jednat chtěl, může také sám, je jiná věc. Kdyby do práce býval přišel dostatek herců-poslanců, mohlo se představení odehrát bez ohledu na obstrukce slušňáků.

S některými by to ale stejně nehnulo. Hádejte, kdo na Facebook napsal: "Rozhodl jsem se, že nebudu dělat publikum demožvanilům"? Ano, komunista Zdeněk Ondráček je abonentem úplně jiného divadla.

autor: Jan Lipold | 31. 5. 2018 14:45

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama