Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
15. 12. 2017 15:10

Svoboda a přímý prodej. Než zúčtuje s islámem, má pro vás Okamura dárkový sushi balíček

Tomiův product placement je jen začátek. Sociální profily politiků se začnou plnit sponzorskými vzkazy a odkazy.
TGM (vpravo) se dívá, jak to tady vedeme.
TGM (vpravo) se dívá, jak to tady vedeme. | Foto: Jakub Plíhal

Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Tomio Okamura má svůj facebookový profil nazvaný Tomio Okamura - SPD. Je soukromý, ten partajní se jmenuje obráceně, čili Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Ale soukromý Okamura má pozoruhodných 270 tisíc To se mi líbí, skoro devětkrát tolik než stranický Okamura; takže je jasné, kde řeší budoucnost světa především.

Ale abychom se do toho nezabrousili. Oč jde: Soukromý Okamura ve čtvrtek na Facebooku informoval, že jeho japonský obchod uvádí speciální vánoční nabídku: Doporučujeme praktický SUSHI KIT vše v jednom, kde ve výhodném dárkovém balení dostanete všechny suroviny potřebné pro výrobu tohoto nejznámějšího japonského pokrmu včetně návodu v češtině. SUSHI KIT obsahuje: rýži na sushi, sójovou omáčku, rýžový ocet, nakládaný zázvor, wasabi v tubě, mořské řasy Nori a podložku Makisu. Dárkový balíček nabízíme za výhodnou cenu 450 Kč. A tak dále.

Na sledovaném komunikačním kanálu vysokého ústavního činitele se takové obchodní sdělení vyjímá poněkud zvláštně. Kramářsky. Obzvlášť vedle té zásadní politiky, kterou tady Okamura dělá a vrší. Když už reklama, tak třeba na knihu státníkových sebraných myšlenek - i Okamura už takovou vydal, ale Facebook je větší rajc -, ne?

Celá věc je zřejmě naprosto legální. Zákon o financování politických stran ani regule Poslanecké sněmovny neříkají, že si někdo nesmí na Facebooku otevřít e-shop. Proto soudíme, že Tomiův product placement je jen začátek. Sociální profily politiků se začnou plnit sponzorskými vzkazy a odkazy. Nejdřív na švestičky z vlastní zahrádky, postupně na čím dál ambicióznější artikl. Za mírný poplatek budou zdi k pronajmutí: českým zbrojařům, agrobaronům i malým a ještě menším podnikatelům.

Tak jen abyste se nedivili, až uvidíte na Facebooku Karly Šlechtové raketomet RM-70M1 v akci. Povánoční výprodeje začnou cobydup.   

Svoboda a přímý prodej jsou tu. Dokud dárek nerozbalíte, ještě máte příležitost ho vrátit.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy