Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
19. 12. 2018 10:35

Ťok doufá! Coming out vlády filozofů na D1 u Humpolce

Úplně nová, spirituální koncepce lepšího a bohatšího Česka.
Samozřejmě ve skutečnosti nemyslel "doufali jsme, že…", nýbrž "modlili jsme se, aby…".
Samozřejmě ve skutečnosti nemyslel "doufali jsme, že…", nýbrž "modlili jsme se, aby…". | Foto: Jakub Plíhal

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO 2011) vysvětloval, jak to bylo s kolapsem na D1. Může za něj firma, která dálnici opravovala. "Poslední termín byl, že stavbu opustí ke konci listopadu, bohužel to nesplnili. Měli to prodlouženo do 16. prosince, doufali jsme, že kalamitní sníh nepřijde, bohužel přišel." Tak pravil Ťok.

Význam jeho poslední věty je mnohem hlubší než kaverny u Humpolce a je třeba ho docenit. Do správy státu totiž vstupuje faktor doufání. Úplně nová, spirituální koncepce lepšího a bohatšího Česka.

Vládám, a speciálně takovým jako ta Babišova, bývá předhazováno, že jsou to tupí technokrati a že o nějakou transcendenci by si neopřely ani kolo. Tak to pardon, bereme zpět. Kdo to má postavené na doufání, nemůže být přece špatný člověk (ani ministr).

Duchovní kořeny kabinetu jsou ještě zřetelnější, když si uvědomíme, že Ťok samozřejmě ve skutečnosti nemyslel "doufali jsme, že…", nýbrž "modlili jsme se, aby…". Bohužel přišel.

Dum spiro spero - Dokud dýchám, doufám. Bude stát na příštích billboardech místo Dálnice, dálnice, dálnice. Na billboardech u dálnic taky. Cicero má číslo na můj mobil. Řídit stát jako filozofickou fakultu.

Vláda filozofů není sama o sobě lepší ani horší než vláda inženýrů - ale její rozhodující kvalita spočívá v tom, že nám ukazuje, jak věci brát, nabízí klíč k pochopení světa a našeho zasazení v něm. Doufali jsme, že most nespadne. Bohužel spadl.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Test nonstop letů mezi New Yorkem a Sydney skončil úspěchem. Rekordní let trval 19 hodin

Rekordní první let mezi New Yorkem a australským městem Sydney bez mezipřistání byl úspěšný. Boeing 787-9 Dreamliner australských aerolinek Qantas v sobotu v 7:42 místního času přistál po 19 hodinách a 16 minutách letu, během něhož urazil vzdálenost 16 200 kilometrů, informoval server CNET. Podle médií se jednalo o nejdelší let s pasažéry na světě. Let mezi New Yorkem a Sydney byl zatím jen testovací a zúčastnila se jej pouze padesátka pozvaných cestujících tvořených převážně zaměstnanci aerolinek a členů posádky. Stroj byl naplněn 101 tisíci kilogramy paliva. Cílem bylo prověřit emoční a fyzický dopad dlouhých letů na lidský organismus.

Qantas plánuje v příštích měsících také přímý let z Londýna do Sydney - ten by měl být ještě o 800 kilometrů delší a potrvá ještě o hodinu déle. Komerční lety by australský letecký dopravce chtěl na těchto extrémně dlouhých trasách nabízet od roku 2022.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Chilský prezident po několikadenních násilných protestech zrušil zvýšení cen jízdného

Sebastián Piňera odvolal zvýšení cen jízdenek na metro poté, co násilné protestní akce v posledních dnech ochromily metropoli Santiago de Chile. V reakci na protesty úřady vyhlásily v hlavním městě zákaz vycházení od 22:00 do 7:00 hodin. Demonstranti v pátek večer zaútočili na několik stanic metra, zapalovali ohně a blokovali dopravu. Nepokoje pokračovaly i v sobotu a demonstranti se při nich střetli s policií, která proti nim použila slzný plyn.

Podle zpravodajského serveru BBC News demonstrace proti zvýšení cen jízdného, které vláda zdůvodnila zdražováním energií a oslabením chilské měny, přerostly v posledních dnech v širší nespokojenost s vysokými životními náklady v hlavním městě. Chile patří mezi nejbohatší a nejstabilnější země Latinské Ameriky, ale bohatství je zde nestejnoměrně rozděleno a stále častěji se ozývá volání po hospodářských reformách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy