Simona Beránková | Komentáře
29. 10. 2013 10:30

Volby jinak: Změť slov, kterými jste hodnotili výsledky

Skrumáž klíčových slov. Podívejte se na "word cloud" z prvních 24 hodin po volbách
Foto: Aktuálně.cz

Výsledky voleb? Podle vašich komentářů „nestojí za nic", ale jsou i „docela dobré".

Podívejte se, jaká změť slov (odborně: word cloud) se objevila prvních 24 hodin po skončení voleb na Aktuálně.cz. „Mračno slov" jsme vytvořili ze čtenářských komentářů pod „povolebním" statutem na Facebooku a pod blogem vytvořeným pro povolební diskusi.

Na Facebooku jsme napsali: Volby jsou rozhodnuty. Sečteny jsou prakticky všechny hlasovací lístky, příděly procent už se nijak výrazně měnit nebudou. Nastal tedy čas na to, znát váš názor - jak se vám výsledky zamlouvají?"

A pak jsme sledovali, co se bude dít (do neděle 14 hodin…).

Tady je mračno „klíčových slov" na Facebooku Aktuálně.cz:

Foto: Jan Lipold

A následující skrumáž je sestavená z příspěvků na blogu:

Foto: Jan Lipold

 

Právě se děje

před 20 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy