Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
2. 11. 2014 20:35

Zeman ztrácí kontrolu, oslovil dolních 10 milionů jako kanál

Glosa: Hovory z Lán jako špatné halloweenské interview. Příště ho klidně může nahradit nějaký Troškův Kameňák.
T.G.M. to vidí.
T.G.M. to vidí. | Foto: Ludvík Hradilek

Dagmar Havlová se svého času nechala slyšet, že Miloši Zemanovi už nikdy nepodá ruku, protože vůči jejímu manželovi použil několik vulgárních výrazů. Už je to nějaký ten pátek, Václav Havel byl tehdy prezidentem a Zeman premiérem, je možné, že ta věc je už promlčená, a hlavně, nebyli jsme u toho, odehrála se v politickém soukromí.

V neděli večer se mi ale připomněla – víc, než by mi bylo milé. Zemanovy „vulgární výrazy“ skrze jeho Hovory z Lán inkasovala celá republika. Že jde o pořad s havlovskou tradicí a jakousi nedělní lánskou důstojností v genech, je smutnou ironií osudu navíc. Předpokládám, že se výrazivem prezidenta, veřejnoprávně odvysílaným před 22. hodinou, bude vážně zabývat rozhlasová rada.

Nebo snad v zemi, kde se donedávna kvůli skandování fanoušků přerušovaly fotbalové zápasy, smí hlava státu promlouvat k dolním deseti milionům občanů jako kanál? Respektive žumpa? Je to bohužel možné.

Námět pro rodiče: Zkontrolujte si, jestli ve škole vašich dítek ještě náhodou nevisí portréty prezidenta republiky, ano, ty s tím jímavým výrazem ve tváři a rukama přemýšlivě složenýma pod bradou. Pokud ano, buď nezletilé školáky odstavte od médií, jako je Český rozhlas, nebo jim upřesněte, že na slovech jako kun*a, hov*o a zkurv*t není nic špatného, když je říká i náš pan prezident v rádiu.

Bylo to opožděné halloweenské interview. Příště ho klidně může nahradit nějaký Troškův Kameňák, nejsem proti, vyšlo by to asi tak nastejno. Jen s vyšší sledovaností (ne tou mojí).

 

Právě se děje

Další zprávy