Blogy a názory | Komentáře
9. 8. 2013 13:00

Zpráva o stavu země: Z návštěvní knihy penzionu Modřín

"Vaše odmítnutí pohostit Zemana je hodno obdivu." - "Bojkot tohoto penzionu!"
Foto: Archiv Vojtěcha Pavelčíka.

Milí čtenáři, zprávu o stavu republiky momentálně najdete v knize návštěv penzionu Modřín ve Velké Úpě.

Věc se má tak: Penzion odmítl pohostit prezidenta Miloše Zemana a jeho doprovod při příležitosti Svatovavřinecké pouti na Sněžku. Majitelé podniku tím chtěli dát najevo svůj nesouhlas s prezidentovou politikou a vystupováním.

Při této příležitosti si veřejnost všimla, že penzion Modřín také na svém webu (už od loňska) píše: „Pro všechny pravicově smýšlející seniory nabízíme pobyty v našem pensionu s 20% slevou. Upozorňuji, že se jedná o jistý druh nadsázky a nikoho nijak nelustrujeme."

To vše přimělo desítky, možná stovky lidí, aby do internetové knihy návštěv od čtvrtka přispěly svými názory. Host jako host, třeba prezident? Anebo je správné, když hostinský dá najevo své přesvědčení i takovým způsobem? A vlastně si tím udělá reklamu? Co vy na to?!

Takže, z knihy návštěv penzionu Modřín vybíráme:

- Dobry den, slušní lidé, nikdy sem u vás nebydlel. Po dnešním článku v LN už se k vám chystám! Udělali jste mi velkou radost odmítnutím hostit pana presidenta. Kdyby to šlo, tak pojmenuji svého syna Modřín. Hodně štěstí!

- Dobrý den, děkuji, že jsem se dnes dozvěděl o vašem úžasně principiálním postoji. Natolik mne zasáhl váš nekompromisní postoj, že se hodlám rozvést se svojí levicově smýšlející manželkou, abych mohl být hoden navštívit váš penzionek. Doufám, že nezkrachujete, než to stihnu.

- Dobrý den, … zajímalo by mne, jak řešíte případy, když manžel bude volič TOP 09 a manželka volička ČSSD?

- Podáváme na vás trestní oznámení, jakož i podnět místnímu živnostenskému úřadu pro porušení podmínek, na základě kterých byla vašemu zařízení umožněna činnost. Rovněž tak podáváme podnět ČOI ve věci nekalých obchodních praktik.

- Já, i moji přátelé nesdílíme mnohé názory prezidenta republiky, ale hodláme bránit jeho právo člověka najíst se v restauračním zařízení svobodně podle svého výběru. Pravdoláska má dvojí standard - vaše jednání je toho jasným důkazem. Váš podnik již nikdy nenavštívíme.

- Dobrý den, můžu u Vás počítat s jídlem, když dědeček mé tety z otcovy strany byl levičák? A musím mít sebou lustrační osvědčení?

- Vaše rozhodnutí neobsloužit prezidenta kvůli jeho politickým názorům je nejen lidsky ubohé, ale rovněž i nezákonné. Penzion ze zákona patří mezi VEŘEJNÉ provozovny, nepřísluší vám tedy provádět segragaci hostů na základě jakýchkoli kritérií.

- Drazí diskutující, rádi bychom zdůraznili, že obsloužíme každého zákazníka bez ohledu na jeho přesvědčení, barvu pleti nebo národnost. Pokud by pan Zeman dorazil na oběd jako "běžný" host, tak ho obsloužíme jako každého jiného hosta. Byla nám učiněna nabídka na privátní akci pro 70 osob (podotýkám, že ne od prezidentské kanceláře) a tu jsme z různých důvodů odmítli, což je myslím právo každého podniku. (Vzkaz penzionu Modřín. pozn. red.) 

- Odmítnout 70 lidí, na kterých by se vyrejžovalo tak 50 klacků je počin hloupého pravičáka :-)

- To je v pořádku, ať si ten buran veme z domova Májku.

- Dobrý den, Vaše odmítnutí pohostit Zemana je hodno obdivu. Je vidět, že pro Vás peníze nejsou všechno, a jak říká klasik: To se cení! Při mé příští cestě do Krkonoš Vás rozhodně vyhledám, abych u Vás utratil pár korun a poděkoval Vám tak za Váš postoj.  Přeji Vám plně obsazenou kapacitu a hodně pravicově smýšlejících hostů!

- Bojkot tohoto penzionu. Za levicové názory - tzn. pomáhat slabším a dělit se těmi, ke kterým není osud nakloněn - budete v tomto podniku genocidně vyhnáni!!!

- Kdyby vyhrál kníže tak už jste dávno na dlažbě, páč by váš penzion vrátil kníže sudeťákům.

- Ať se to komu líbí nebo ne, pan prezident Zeman byl ve volbách zvolen většinou hlasů a je prezidentem této země - to je demokracie. Každý ovšem může svobodně vyjádřit svůj názor, jde jen o to jakým způsobem. Gesta typu "nedáme mu najíst" jsou za hranicí obyčejné lidské slušnosti.

- Díky Vám. Udělali jste mi velkou radost. Kšeft je kšeft, ale čest je čest.

Co vy na to, milí čtenáři?

Názory Aktuálně.cz

Názory - co vy na to?

Sledujte nás na:

 

Právě se děje

před 24 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 29 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy