Blogy a názory | Komentáře
9. 8. 2013 13:00

Zpráva o stavu země: Z návštěvní knihy penzionu Modřín

"Vaše odmítnutí pohostit Zemana je hodno obdivu." - "Bojkot tohoto penzionu!"
Foto: Archiv Vojtěcha Pavelčíka.

Milí čtenáři, zprávu o stavu republiky momentálně najdete v knize návštěv penzionu Modřín ve Velké Úpě.

Věc se má tak: Penzion odmítl pohostit prezidenta Miloše Zemana a jeho doprovod při příležitosti Svatovavřinecké pouti na Sněžku. Majitelé podniku tím chtěli dát najevo svůj nesouhlas s prezidentovou politikou a vystupováním.

Při této příležitosti si veřejnost všimla, že penzion Modřín také na svém webu (už od loňska) píše: „Pro všechny pravicově smýšlející seniory nabízíme pobyty v našem pensionu s 20% slevou. Upozorňuji, že se jedná o jistý druh nadsázky a nikoho nijak nelustrujeme."

To vše přimělo desítky, možná stovky lidí, aby do internetové knihy návštěv od čtvrtka přispěly svými názory. Host jako host, třeba prezident? Anebo je správné, když hostinský dá najevo své přesvědčení i takovým způsobem? A vlastně si tím udělá reklamu? Co vy na to?!

Takže, z knihy návštěv penzionu Modřín vybíráme:

- Dobry den, slušní lidé, nikdy sem u vás nebydlel. Po dnešním článku v LN už se k vám chystám! Udělali jste mi velkou radost odmítnutím hostit pana presidenta. Kdyby to šlo, tak pojmenuji svého syna Modřín. Hodně štěstí!

- Dobrý den, děkuji, že jsem se dnes dozvěděl o vašem úžasně principiálním postoji. Natolik mne zasáhl váš nekompromisní postoj, že se hodlám rozvést se svojí levicově smýšlející manželkou, abych mohl být hoden navštívit váš penzionek. Doufám, že nezkrachujete, než to stihnu.

- Dobrý den, … zajímalo by mne, jak řešíte případy, když manžel bude volič TOP 09 a manželka volička ČSSD?

- Podáváme na vás trestní oznámení, jakož i podnět místnímu živnostenskému úřadu pro porušení podmínek, na základě kterých byla vašemu zařízení umožněna činnost. Rovněž tak podáváme podnět ČOI ve věci nekalých obchodních praktik.

- Já, i moji přátelé nesdílíme mnohé názory prezidenta republiky, ale hodláme bránit jeho právo člověka najíst se v restauračním zařízení svobodně podle svého výběru. Pravdoláska má dvojí standard - vaše jednání je toho jasným důkazem. Váš podnik již nikdy nenavštívíme.

- Dobrý den, můžu u Vás počítat s jídlem, když dědeček mé tety z otcovy strany byl levičák? A musím mít sebou lustrační osvědčení?

- Vaše rozhodnutí neobsloužit prezidenta kvůli jeho politickým názorům je nejen lidsky ubohé, ale rovněž i nezákonné. Penzion ze zákona patří mezi VEŘEJNÉ provozovny, nepřísluší vám tedy provádět segragaci hostů na základě jakýchkoli kritérií.

- Drazí diskutující, rádi bychom zdůraznili, že obsloužíme každého zákazníka bez ohledu na jeho přesvědčení, barvu pleti nebo národnost. Pokud by pan Zeman dorazil na oběd jako "běžný" host, tak ho obsloužíme jako každého jiného hosta. Byla nám učiněna nabídka na privátní akci pro 70 osob (podotýkám, že ne od prezidentské kanceláře) a tu jsme z různých důvodů odmítli, což je myslím právo každého podniku. (Vzkaz penzionu Modřín. pozn. red.) 

- Odmítnout 70 lidí, na kterých by se vyrejžovalo tak 50 klacků je počin hloupého pravičáka :-)

- To je v pořádku, ať si ten buran veme z domova Májku.

- Dobrý den, Vaše odmítnutí pohostit Zemana je hodno obdivu. Je vidět, že pro Vás peníze nejsou všechno, a jak říká klasik: To se cení! Při mé příští cestě do Krkonoš Vás rozhodně vyhledám, abych u Vás utratil pár korun a poděkoval Vám tak za Váš postoj.  Přeji Vám plně obsazenou kapacitu a hodně pravicově smýšlejících hostů!

- Bojkot tohoto penzionu. Za levicové názory - tzn. pomáhat slabším a dělit se těmi, ke kterým není osud nakloněn - budete v tomto podniku genocidně vyhnáni!!!

- Kdyby vyhrál kníže tak už jste dávno na dlažbě, páč by váš penzion vrátil kníže sudeťákům.

- Ať se to komu líbí nebo ne, pan prezident Zeman byl ve volbách zvolen většinou hlasů a je prezidentem této země - to je demokracie. Každý ovšem může svobodně vyjádřit svůj názor, jde jen o to jakým způsobem. Gesta typu "nedáme mu najíst" jsou za hranicí obyčejné lidské slušnosti.

- Díky Vám. Udělali jste mi velkou radost. Kšeft je kšeft, ale čest je čest.

Co vy na to, milí čtenáři?

Názory Aktuálně.cz

Názory - co vy na to?

Sledujte nás na:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Libyjský maršál Haftar odstoupil dočasně z funkce, může si tím připravovat půdu pro prezidentské volby

Polní maršál Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar oznámil, že na tři měsíce odstoupí ze své funkce. Podle agentury Reuters si tak připravil půdu k možné kandidatuře v prezidentských volbách, které se mají konat v prosinci.

Haftarovy oddíly ovládají východ Libye a velkou část jižních oblastí. LNA v prohlášení uvedla, že Haftar pověřil svého náčelníka štábu, aby na tři měsíce převzal jeho povinnosti.

Vojsko maršála Haftara v minulosti bojovalo proti jednotkám libyjské armády, která stála za vládou v Tripolisu. Samotný Haftar podporoval paralelní vládu na východě země. Loni čtrnáctiměsíční boje ukončilo příměří, které také umožnilo ustavení přechodné vlády, jež má připravit prosincové volby.

Parlamentní a prezidentské volby se mají konat 24. prosince, ale jak napsala agentura AP, jejich osud je nejistý. Volební zákon, který stanoví že kandidáti na prezidenta se musejí vzdát úřadu po dobu 90 dní před volbami, vyvolal značné neshody mezi libyjskými politiky. Jeho ratifikace vedla až k odhlasování nedůvěry vládě premiéra Muhammada Dbaíby, která bude zemi do voleb řídit jako úřadující.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Fed patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu

Americká centrální banka (Fed) patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu. Banka to oznámila po dvoudenním zasedání svého měnového výboru. Je to dříve, než prognózovala před třemi měsíci, což agentura AP interpretuje jako známku toho, že Fed znepokojují přetrvávající vysoké inflační tlaky.

Svou klíčovou úrokovou sazbu Fed ponechal v rozpětí nula až čtvrt procenta. Šéf Fedu Jerome Powell na tiskové konferenci uvedl, že banka by mohla dokončit omezování nákupu dluhopisů do poloviny příštího roku.

Pokud se bude ekonomice dařit, začne Fed omezovat nákup dluhopisů tento rok, uvedla banka v prohlášení. Cílem nákupů dluhopisů bylo snížit úrokové sazby dlouhodobých úvěrů, aby se podpořilo půjčování a utrácení. Powell dále na tiskové konferenci uvedl, že centrální banka by mohla oznámit omezení nákupu dluhopisů už na příštím zasedání v listopadu.

Plány Fedu odrážejí přesvědčení, že se ekonomika zotavila z recese vyvolané pandemií covidu-19 natolik, že banka může brzy začít omezovat svou mimořádnou podporu. S postupným posilováním ekonomiky se také zrychlila inflace na tříleté maximum, což zvyšuje tlak na Fed, aby se měnová politika zpřísnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy