abb | Názory
2. 10. 2006 0:00

Kraj Vysočina. Jedna památka za druhou

Česká NEJ | Pojďte s námi hledat NEJ kraje Vysočina. Pojďte se s námi toulat nádhernou krajinou, která sahá od jihočeských rybníků až k Hané. Pod článkem: ANKETA

V letních měsících jste nám pomohli vybrat Top 100 českých NEJ. Vašich návrhů však bylo mnoho a chtěli jsme je zúročit. Proto během podzimu budeme ve výběru pokračovat, kraj po kraji.

A vy můžete být přitom. Nebo lépe řečeno - musíte být přitom. Protože jen vy znáte svůj kraj dokonale...

Foto: Aktuálně.cz

Top 20 v kraji Vysočina.

Zaplnili jsme vašimi tipy všechny příčky. Podívejte se na výsledný výběr. Ale navrhovat můžete i dále, ještě není hledání českých NEJ konec.

Zde si budete moci postupně číst všechny články, které Aktuálně.cz připravuje v souvislosti s druhou fází hledání českých NEJ...

Foto: www.czechtourism.cz
Rozšířili jsme žebříček o dalších pět zajímavostí. Podívejte se spolu s námi na patnáct NEJ svého kraje.
Foto: Aktuálně.cz
Startovní žebříček se rozrostl a polovina příček je již obsazena. Podívejte se spolu s námi, co jste navrhovali mezi česká NEJ svého kraje.
Foto: Aktuálně.cz
Připravili jsme pro vás startovní žebříček s pěti návrhy naší redakce. Vymýšlejte, co dalšího by se mělo objevit ve výčtu předností kraje Vysočina.
Foto: Aktuálně.cz
ZDE najdete podrobná pravidla, podle kterých vybíráte české exkluzivity. Pište, navrhujte, vybírejte.
Foto: Aktuálně.cz
ZDE si můžete připomenout kompletní výsledky Top 100 českých NEJ. Prázdninový projekt hledání 100 českých exkluzivit byl společným dílem deníku Aktuálně.cz a Ministerstva zahraničních věcí.

 

O některých pamětihodnostech, zajímavostech a divech Česka jsme již na Aktuálně.cz či v sesterských magazínech psali. Zde si můžete texty připomenout...

Foto: www.eurobeds.cz
Žďár nad Sázavou. Největším Santiniho dílem je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Vznikl v letech 1719 až 1722 k uctění památky českého světce Jana z Nepomuku. Více čtěte na www.cestovani.centrum.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Státní zdravotní ústav vyšetřuje další vzorek s podezřením na opičí neštovice, výsledek bude odpoledne. Osoba byla v kontaktu s prvním pacientem

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Muž ze Žďárska dle soudu vyhrožoval exministrovi Vojtěchovi, trest je 15 tisíc korun

Krajský soud v Brně ve středu potvrdil peněžitý trest 15 tisíc korun muži ze Žďárska, který loni kvůli protikoronavirovým opatřením vyhrožoval tehdejšímu ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO). Na sociální síti muž napsal, že je potřeba ministra najít a po zásluze potrestat. O trestu už dříve nepravomocně rozhodl Okresní soud ve Žďáru nad Sázavou. Rozsudek soudu v Brně je pravomocný, rozhodoval o mužově odvolání. Muž odmítl, že šlo o vyhrožování. Hrozilo mu až tříleté vězení.

Ivo Osovský podle soudu na svůj facebookový profil umístil loni v srpnu výzvu s fotografií ministra Vojtěcha. V příspěvku vyhlásil pátrání "po kolaborantovi a naprostém lidském hovadu", kterého je potřeba "bezpodmínečně najít a po zásluze potrestat." Výzvu graficky doplnil obrázky sekery. Podle soudu tak učinil v souvislosti s nově vydaným opatřením proti šíření nemoci covid-19, kdy se žáci měli při návratu do školy po prázdninách preventivně testovat a nosit ochranu úst.

Muž odmítl, že by šlo o výhrůžku. "Příspěvek, který se objevil na profilu, neměl být výhrůžného charakteru, zjištění adresy bylo za jediným účelem, a tou byla návštěva u pana ministra. Návštěva by byla naprosto v klidu," uvedl u soudu Osovský. Odmítl ale odpovědět na dotaz, zda příspěvek na profil umístil on, podle něj na jeho profil má přístup dalších deset lidí.

Obhájce Jindřich Rajchl uvedl, že šlo o kritiku konání tehdejšího ministra zdravotnictví, která byla podle něj opodstatněná. Desítky opatření byly podle něj soudem zrušeny. "Přiměřená kritika je naprosto na místě, nejednalo se o výhrůžku. Je to kritika a politici musejí být připraveni na zvýšenou míru kritiky," uvedl obhájce.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Elektřina pro nové zákazníky ČEZ s fixovanou cenou se meziročně zdvojnásobila

Noví zákazníci společnosti ČEZ nyní zaplatí za elektřinu při roční fixaci dvojnásobek loňské ceny, 11,22 koruny za kilowatthodinu (kWh) proudu. Plyn je vyjde na 4,93 korun za kWh. Uvedly to dnešní Lidové noviny (LN) s odkazem na nové ceníky, které ČEZ zveřejnil. U jeho stálých zákazníků se smlouvou na dobu neurčitou se od počátku července zdraží jen plyn, cena elektřiny se nezmění. Podle firmy by se zdražení mělo dotknout jen malé části klientů.

"Pro stálé zákazníky nakupujeme s předstihem, a tak jsme jim mohli velkou část elektřiny na letošní rok nakoupit za výhodnější loňské ceny," uvedl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Pokud stálým zákazníkům ale skončí fixace, ceny elektřiny a plynu vzrostou a proti novým zákazníkům ušetří jen desítky haléřů na kilowatthodině, doplnily LN.

Cena elektřiny pro stávající zákazníky ČEZ podle jeho ceníku platného od 1. července stoupne při fixaci na jeden rok na 10,58 Kč/kWh a u plynu na 4,92 Kč za kWh. Proti loňskému červenci je tak kilowatthodina elektřiny dražší o zhruba pět korun a plyn přibližně o 3,5 koruny za kWh.

Zdroj: ČTK
Další zprávy