| Názory
11. 4. 2006 15:00

Nový projekt: Názory o Evropské unii

Praha - Věta o pouhých dvou slovech a jedné předložce umí rozpoutat ve vteřině vášně: Žijeme v Evropě.

Obvykle ji totiž doprovází automatické spojení, že Evropou se rozumí nikoliv kontinent, ale Evropská unie.

Někdo je spokojený, že se už bezmála dva roky probouzí jako "euroobčan". Někdo naopak ještě cestou do koupelny začne ze stejného důvodu skřípat zuby.

Máme pro vás novinku - samostatný názorový ring, kde můžete představit svůj názor a obhájit ho.

Není rozhodující, ke které skupině patříte. Ohlasy u komentářů s evropskou tematikou, které jsme na stránkách Aktuálně.cz publikovali, ukázaly, že Vás život v Evropě zajímá. Že chcete vědět, co se děje u našich sousedů, co kdo v Evropě dělá a jaké zájmy prosazuje.

Nabízíme Vám proto nyní novou rubriku "Žiju v Evropě". Není ani proevropská, ani protievropská. Je to místo, kde budete pohromadě nacházet komentáře o životě v Evropě a kde budete moci debatovat o tom, jak si Vy takový život představujete.

Základ rubriky budou tvořit přehledy, jakými aktuálními událostmi žijí naši sousedé. Přinášíme Vám je proto, že kdo si stoupne na špičky, vidí víc než ten, kdo se krčí při zemi. Kdo víc vidí, získá více zkušeností, může srovnávat a lépe porozumí světu kolem sebe. Proto považujeme pohled za česká humna užitečný.

Každý měsíc pro Vás připravíme jedno velké diskusní téma o životě v Evropě, k němu přidáme názory odborníků a bude jen na Vás, zda se přidáte.

Rádi Vám nabídneme přehledy ze sociologických průzkumů a statistických šetření.

Projekt je jednou z partnerských akcí informační kampaně, kterou Česká republika rozjíždí. V rubrice "Žiju v Evropě" proto najdete také odkazy na internetový server Euroskop.cz, který poskytuje Úřadem vlády potvrzené informace o Evropské unii.

Vaše jakékoliv připomínky a náměty k debatám o životě v Evropě můžete posílat na adresu [email protected]. Zajímají nás.

Ať je pro Vás sledování života v Evropě inspirativní.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Pompeo: USA odmítají nároky Pekingu na zdroje v Jihočínském moři

Spojené státy od pondělí považují za nelegitimní takřka všechny významnější nároky Pekingu týkající se vod Jihočínského moře. Oznámil to americký ministr zahraničí Mike Pompeo, podle kterého Čína daný region bere jako své "námořní impérium" a nárokuje si kontrolu nad oblastmi, které nemohou být přisouzeny žádné zemi. Agentura AP píše o eskalaci diplomatické strategie Washingtonu a předpovídá další nárůst hněvu na čínské straně.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Rozpočet českého pavilonu na Expu se zvýší o 25,2 milionu korun

Rozpočet českého pavilonu na světové výstavě Expo 2020 se zvýší o 25,2 milionu korun kvůli jejímu ročnímu odkladu v důsledku pandemie koronaviru. Úpravu rozpočtu dnes schválila vláda. Kabinet zároveň potvrdil i českou účast na výstavě v jejím novém termínu. Původně plánovaný rozpočet byl 260 až 310 milionů korun podle účasti partnerů ze soukromého sektoru, ze státních zdrojů mělo jít 229 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy