reklama
 
 

O údivu z popírání holocaustu

11. 11. 2005 0:01
Fascinuje mě ta verva neúnavných popíračů holocaustu. Kolik práce si dají, aby se vysmáli Osvětimi.

Teď přišli s novou akcičkou. Poslali do českých škol brožurku, aby si gymnazisté početli a pochopili, že holocaust je nesmysl, fikce. Je tam pěkná fotografie Osvětimi ze dne, kdy z ní měl stoupat černý dým. Žádný na fotce není, což má jasně dokázat, že si Osvětim Židé vymysleli.

Co vede některé jedince k popírání největšího systematického masakru jednoho národa v dějinách? Proč odmítají holocaust? Je to sexuální úchylka nebo jen láska k nacismu kořeněná snahou očistit kníratého vůdce? Vždyť plivají na oběti koncentračních táborů!

Znám lidi, kteří přišli v koncentračních táborech o desítky příbuzných. Myslí si snad popírači holocaustu, že odjeli během války jen někam na dovolenou? Četl jsem svědectví přeživších, knihu o procesu s Adolfem Eichmannem a dalšími. Jak lze tvrdit, že holocaust nebyl? Odkud ta nestoudnost?

Někde v hloubi duše tuším, že popíračům holocaustu jde o něco hlubšího než je přepisování dějin. Věří, že brzy už nebude nikdo, kdo by řekl: Já viděl Osvětim. A pak, myslí si, se holocaust stane jen mýtem.

Jestli se jejich sen vyplní, tak si vše nejspíš zopakujeme. Ale pánové, náckové, nenapadlo vás, že příště, můžete být na tapetě vy? No jasně, jak by mohlo...

Autor je šéfeditorem zpravodajství ČT

autor: Milan Fridrich | 11. 11. 2005 0:01

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama