| Názory
14. 10. 2006 0:00

Olympiáda v Praze bude. Opravdu?

DEBATA TÝDNE - Má Praha pořádat OH? Tři muži, tři zájmy, tři názory: šéf olympijského výboru, primátor a jeho předchůdce. A co si myslíte vy?

Komunální volby padly do období, kdy se debatuje také o tom, zda má být v Praze někdy olympiáda. Český olympijský výbor vzkázal politikům: mluvte jen o tom, čemu rozumíte. Má pravdu? Kdo vlastně má rozhodnout o tak závažné, rozsáhlé a drahé otázce, zda má Praha hostit olympijské hry.

Debatu týdne o olympiádě začíná šéf Českého olympijského výboru Milan Jirásek, pražský primátor Pavel Bém a jeho politický oponent, bývalý primátor Jan Kasl.

Foto: Aktuálně.cz

Foto: Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz
  • PRIMÁTOR BÉM: JSEM PRO
    Ale žádná megalomanská show to nebude: "Jsme svědky laciných populistických výkřiků, polopravd, lží či mýtů. Ale olympiáda v Praze být může: komorní, výnosná a česká - je to událost celé země, nikoliv jen Prahy."
Foto: Aktuálně.cz
  • EXPRIMÁTOR KASL: JSEM PROTI
    Olympiáda v Praze? Téma navýsost politické: "Úvahy o roce 2016 jsou jen hazardem se jménem Prahy, populistické a naivní. Rozumím osobním argumentům sportovních činovníků a sportovců, ti by se rádi světu nezištně předvedli. U politiků to bohužel už není tak jednoznačné."

Foto: Aktuálně.cz

Vaše názory:

Foto: Aktuálně.cz

Olympiáda je podle Klause výzvou

Olympiáda v Praze? Politici raději mlčí

Vydělali jsme, raduje se po půlroce Turín

 

Právě se děje

před 42 minutami

Vaclík se po pauze do španělské ligy vrátil prohrou v Elche

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem, který ve španělské lize chytal po více než třech měsících, prohráli utkání 26. kola na hřišti sestupem ohroženého Elche 1:2. Vaclík se dostal do branky na úkor Maročana Bunúa, který chyběl kvůli zranění prstu.

Vaclík dostal příležitost už ve středeční odvetě semifinále Španělského poháru proti Barceloně (0:3 po prodl.). V Elche poprvé kapituloval v 70. minutě, kdy ho obstřelil Raúl Guti. O šest minut později jednatřicetiletý brankář sledoval po křížné hlavičce Guida Carilla míč směřující od tyče do branky a vyrazil ho až zpoza čáry. Hosté snížili až na prahu nastaveného času, prosadil se Luuk de Jong.

Sevilla nezažívá dobré období. Na Barcelonu nestačila ani před týdnem v lize, úvodní duel osmifinále Ligy mistrů doma s Dortmundem také prohrála. Z posledních pěti soutěžních duelů zvládla jen ligový zápas v Pamploně (2:0). Elche se díky třem bodům dostalo přinejmenším dočasně ze zóny sestupu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy