| Názory
7. 2. 2006 0:00

Proč bude méně lososů v Čechách?

Chov lososů v Čechách bude letošním rokem proveden v rozměrech poněkud menších nežli v letech minulých, infromovaly Národní listy přesně před 120 lety. Důvodem bylo to, že "získání jiker lososích na Rýně se v této saisoně velmi špatně vydařilo, tak že místo 550.000 jiker pro Čechy určených, mohlo býti dodáno pouze 300.000." Tento článek a další historické dokumenty vám přinášíme v pokračování seriálu Papírový svět.

Infobox

CO JE PAPÍROVÝ SVĚT

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, v této rubrice, kterou připravujeme ve spolupráci s Národní knihovnou ČR, vám v každý pracovní den přineseme základní přehled toho, co psaly české noviny v tento den v minulosti.

Pravidelně zde budete "listovat" Národními listy, Národní politikou, Lidovými novinami, Mladou frontou a Rudým právem.

Chceme vám tímto malým projektem zprostředkovat nejen krátký pohled do historie, ale zároveň možnost podívat se na to, jak se noviny vyvíjely od roku 1886 až do dneška.

Budeme vděčni za každý váš názor na tuto novou rubriku.

Redakce Aktuálně.cz, [email protected]

Před 120 lety

Národní listy například informují o nedostatku učebních pomůcek na české lékařské fakultě a o chovu lososů v Čechách. Zde jsou pro vás připraveny podrobnosti ze 7.února 1886.

Před 100 lety

Národní politika se mimo jiné zabývá novými řiditelnými francouzskými vzducholoděmi a  zbytečnými německými školami v českých městech na Moravě.  Zde jsou pro vás připraveny podrobnosti ze  7.února 1906.

Před 80 lety

Lidové noviny nabízí články o vytrvalém tanečníkovi a nekřesťanském křesťanovi. Zde jsou pro vás připraveny podrobnosti ze 7. února 1926.

Před 60 lety

Mladá fronta popisuje studentskou a dělnickou demonstraci v Brně a píše, že vznikne vysoká škola umělecko-průmyslová a zřídí se také pedagogické fakulty. Zde jsou pro vás připraveny podrobnosti ze 7.února 1946.

Před 30 lety

Rudé právo hlásí, že jsme s lidem Angoly a že v Itálii stávkuje sedm milionů lidí.  Zde jsou pro vás připraveny podrobnosti ze 7.února 1976. #reklama

 

Právě se děje

před 29 minutami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy