Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Redakční blog
11. 4. 2013 17:24

Jedno uznání a tři nominace pro Aktuálně.cz a Insider

Redakce Aktuálně.cz a deníku Insider si vysloužily hned tři nominace ve výročních Novinářských cenách, které pořádá Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českým Googlem.

Milí čtenáři,

vypadá to, že jaro snad už konečně začalo – a my máme k radostným pocitům ještě o jeden důvod navíc. Redakce Aktuálně.cz a deníku Insider si vysloužily hned tři nominace ve výročních Novinářských cenách, které pořádá Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českým Googlem.

Jedno ocenění jsme získali rovnou: Kolega Viktor Vondra získal v kategorii nejlepší rozhovor čestné uznání. Zabodoval se svým rozhovorem o životě vietnamské menšiny v České republice (Češi očima Vietnamců: Trochu barbaři, kteří myslí jinak .

Uznání pro Viktora nás těší o to víc, že je jediné, které v kategoriích psané žurnalistiky „ulovilo“ internetové médium.

Na cenu Googlu za inovativní profesionální online žurnalistiku byla nominována Sabina Slonková za projekt placeného deníku Insider (Sabina je šéfredaktorkou Insideru) a fotoreportér Ludvík Hradílek za sérii fotogalerií o životě lidí v ústavech sociální péče.

Mezinárodní porota ve zdůvodnění nominace pro Insider uvedla, že „takto by mohla vypadat kvalitní internetová novinařina, za kterou čtenáři platí a která může změnit mediální prostředí“.

Mezi tři nominované na cenu Googlu za inovativní občanskou online žurnalistiku se dostala série blogů, kterou na Aktuálně.cz publikoval Michal Škop, spoluzakladatel projektu KohoVolit.eu.

Úspěch nás těší o to víc, že námi přihlášené příspěvky uspěly mezi více než 350, které se letos soutěže účastnily v celkem deseti kategoriích. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční ve středu 24. dubna 2013 od 19 hodin v prostorách Element Club.

Vážení čtenáři, děkujeme Vám za Vaši přízeň a držte nám palce.

Vaše redakce

 

Právě se děje

před 9 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy