Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Redakční blog
11. 4. 2013 17:24

Jedno uznání a tři nominace pro Aktuálně.cz a Insider

Redakce Aktuálně.cz a deníku Insider si vysloužily hned tři nominace ve výročních Novinářských cenách, které pořádá Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českým Googlem.

Milí čtenáři,

vypadá to, že jaro snad už konečně začalo – a my máme k radostným pocitům ještě o jeden důvod navíc. Redakce Aktuálně.cz a deníku Insider si vysloužily hned tři nominace ve výročních Novinářských cenách, které pořádá Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českým Googlem.

Jedno ocenění jsme získali rovnou: Kolega Viktor Vondra získal v kategorii nejlepší rozhovor čestné uznání. Zabodoval se svým rozhovorem o životě vietnamské menšiny v České republice (Češi očima Vietnamců: Trochu barbaři, kteří myslí jinak .

Uznání pro Viktora nás těší o to víc, že je jediné, které v kategoriích psané žurnalistiky „ulovilo“ internetové médium.

Na cenu Googlu za inovativní profesionální online žurnalistiku byla nominována Sabina Slonková za projekt placeného deníku Insider (Sabina je šéfredaktorkou Insideru) a fotoreportér Ludvík Hradílek za sérii fotogalerií o životě lidí v ústavech sociální péče.

Mezinárodní porota ve zdůvodnění nominace pro Insider uvedla, že „takto by mohla vypadat kvalitní internetová novinařina, za kterou čtenáři platí a která může změnit mediální prostředí“.

Mezi tři nominované na cenu Googlu za inovativní občanskou online žurnalistiku se dostala série blogů, kterou na Aktuálně.cz publikoval Michal Škop, spoluzakladatel projektu KohoVolit.eu.

Úspěch nás těší o to víc, že námi přihlášené příspěvky uspěly mezi více než 350, které se letos soutěže účastnily v celkem deseti kategoriích. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční ve středu 24. dubna 2013 od 19 hodin v prostorách Element Club.

Vážení čtenáři, děkujeme Vám za Vaši přízeň a držte nám palce.

Vaše redakce

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy