Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Rozhovory
29. 12. 2015 19:19

Jiří Suchý, Jiřina Šiklová, Petr Šabach a další. Rok 2015 ve dvanácti rozhovorech Aktuálně.cz

Přečtěte si výběr z rozhovorů se zajímavými osobnostmi, které jsme letos vyzpovídali.
Foto: ČTK

Jiřina Šiklová: To vám přijde šejk do kavárny Slavie a...

http://nazory.aktualne.cz/rozhovory/jirina-siklova-to-vam-prijde-sejk-do-kavarny-slavie-a/r~d3ff7d18257111e5989d0025900fea04/

- Víte, mně jsou milejší anarchisté než leckteré politické strany a jejich stoupenci.
- Proč?
- Protože anarchistům jde o určitou změnu a nechtějí se stát establishmentem. Kdežto takzvané programy politických stran jsou bez myšlenky a všechny na jedno kopyto.
- Ale o změnu jde i pravicovým radikálům a neonacistům.
- A občas si dají do huby s anarchisty. V pořádku. Oceňuji, když člověk má nějaký názor. Pak je s ním o čem mluvit.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy