abb | Názory
1. 11. 2006 18:00

Top 20 Karlovarského kraje

Česká NEJ | Na mailovou adresu [email protected]  můžete posílat své návrhy a tipy na unikátní pozoruhodnosti vašeho kraje. Čím se může váš region pochlubit? Co jej činí jedinečným? Přírodní památky, umělecká díla, architektonické skvosty, slavná jména či historické mezníky. Hledejte s námi česká NEJ...

Získá Křišťálový globus český film?
Získá Křišťálový globus český film? | Foto: Aktuálně.cz
Karlovarský filmový festival, největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve východní Evropě.
Foto: www.czechtourism.cz
Karlovy Vary, největší a nejvěhlasnější české lázeňské město, založeno kolem roku 1350 Karlem IV. Více čtěte ZDE
Foto: www.marianske-lazne.info.cz
CHKO Slavkovský les, zřízena již v roce 1974 na ploše 640 km2 k ochraně území mezi světoznámými západočeskými lázněmi. Více čtěte ZDE
Foto: Aktuálně.cz
Hrad Loket nad Ohří, původně gotické sídlo renesančně upravené, spolu s městem tvoří působivou městskou rezervaci, za Lucemburků sídlem členů královského rodu.
Foto: Aktuálně.cz
Relikviář sv. Maura, národní památka evropského významu. Druhá nejcennější zlatnická práce na našem území. Pochází ze 13. století a je běžně přístupná na zámku v Bečově nad Teplou. Více čtěte ZDE
Foto: Aktuálně.cz
Národní přírodní památka Komorní hůrka poblíž Františkových Lázní, naše nejmladší vyhaslá sopka. O průzkum jejího nitra se zasloužil J. W. Goethe, ve skále nad průzkumnou štolou pamětní deska.
Jáchymov
Jáchymov | Foto: Aktuálně.cz
Jáchymov, první radonové lázně sna světě. Odtud získala Marie Curie Sklodowská vzorky smolince, ze kterého se jí povedlo extrahovat se svým manželem Pierem několik radioaktivních prvků.
Foto: Aktuálně.cz
Boží Dar, nejvýše položené město v České republice (1028 m) a známé lyžařské středisko.
Foto: Aktuálně.cz
Špalíček v Chebu, soubor pitoreskně uspořádaných kupeckých krámků.
Foto: www.czechtourism.com
Zámek Kynžvart, klasicistní letní sídlo kancléře K. V. Metternicha s rozlehlým anglickým parkem.
Foto: Aktuálně.cz
Františkovy Lázně, proslulé lázně s 21 léčivými prameny. V roce 1992 byly vyhlášeny městskou památkovou rezervací.
Foto: Aktuálně.cz
Klášter Teplá, klášter premonstrátů (zal. 1193) s druhou největší klášterní knihovnou u nás (100 000 svazků).
Foto: Aktuálně.cz
Klínovec, 1 244 metrů nad mořem, hora v severozápadních Čechách, nejvyšší vrchol Krušných hor.
Foto: www.bodam.cz
Lázeňské oplatky, světoznámá vaflová pochutina s více jak 150letou tradicí, vyráběná za použití minerálních vod podle neměnných receptur.
Foto: www.becherovka.cz
Becherovka, bylinný likér Jana Bechera. Na trh uvedena v roce 1807. Její recept je střežen stejně pečlivě jako recept na Coca Colu.
Foto: Aktuálně.cz
Národní přírodní rezervace Soos, jedinečná slatinná a přírodní rezervace, vyhlášena již r. 1964, rozloha činí 221 ha. Název Soos pravděpodobně pochází z německého slova "Moos", což v překladu znamená "bažina, mech".
Jáchymovský tolar
Jáchymovský tolar | Foto: Aktuálně.cz
Jáchymovský tolar, slavná mince ražená v Jáchymově od 16. století, která dala název americkému dolaru.
Foto: Aktuálně.cz
Karlovarský porcelán, další specialita, která Karlovy Vary proslavila. Zdejší porcelánky vyráběly a vyrábějí porcelán nejen užitkový, ale hojně i ozdobný. Pro jeho výrobu má zdejší oblast velmi výhodné podmínky dáné surovinami, které jsou pro výrobu porcelánové hmoty potřebné.
Foto: Aktuálně.cz
Sklo značky Moser, pojmenované podle zakladatele proslulé sklárny (Ludwig Löwi Moser, 1833-1916). Po celém světě známé pod názvem "Sklo králů", jež se stávalo ozdobou a chloubou u panovníků a jiných prominentních osobností v mnoha zemích celého světa.
Foto: Aktuálně.cz
Mariánské lázně, nejmladší lázně západočeského lázeňského trojúhelníku (založeny zhruba před 200 lety) s více než stovkou minerálních pramenů. Lázně, po jehož promenádách se procházeli králové a šlechtici, slavní umělci a učenci.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy