abb | Názory
1. 11. 2006 18:00

Top 20 Karlovarského kraje

Česká NEJ | Na mailovou adresu [email protected]  můžete posílat své návrhy a tipy na unikátní pozoruhodnosti vašeho kraje. Čím se může váš region pochlubit? Co jej činí jedinečným? Přírodní památky, umělecká díla, architektonické skvosty, slavná jména či historické mezníky. Hledejte s námi česká NEJ...

Získá Křišťálový globus český film?
Získá Křišťálový globus český film? | Foto: Aktuálně.cz
Karlovarský filmový festival, největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve východní Evropě.
Foto: www.czechtourism.cz
Karlovy Vary, největší a nejvěhlasnější české lázeňské město, založeno kolem roku 1350 Karlem IV. Více čtěte ZDE
Foto: www.marianske-lazne.info.cz
CHKO Slavkovský les, zřízena již v roce 1974 na ploše 640 km2 k ochraně území mezi světoznámými západočeskými lázněmi. Více čtěte ZDE
Foto: Aktuálně.cz
Hrad Loket nad Ohří, původně gotické sídlo renesančně upravené, spolu s městem tvoří působivou městskou rezervaci, za Lucemburků sídlem členů královského rodu.
Foto: Aktuálně.cz
Relikviář sv. Maura, národní památka evropského významu. Druhá nejcennější zlatnická práce na našem území. Pochází ze 13. století a je běžně přístupná na zámku v Bečově nad Teplou. Více čtěte ZDE
Foto: Aktuálně.cz
Národní přírodní památka Komorní hůrka poblíž Františkových Lázní, naše nejmladší vyhaslá sopka. O průzkum jejího nitra se zasloužil J. W. Goethe, ve skále nad průzkumnou štolou pamětní deska.
Jáchymov
Jáchymov | Foto: Aktuálně.cz
Jáchymov, první radonové lázně sna světě. Odtud získala Marie Curie Sklodowská vzorky smolince, ze kterého se jí povedlo extrahovat se svým manželem Pierem několik radioaktivních prvků.
Foto: Aktuálně.cz
Boží Dar, nejvýše položené město v České republice (1028 m) a známé lyžařské středisko.
Foto: Aktuálně.cz
Špalíček v Chebu, soubor pitoreskně uspořádaných kupeckých krámků.
Foto: www.czechtourism.com
Zámek Kynžvart, klasicistní letní sídlo kancléře K. V. Metternicha s rozlehlým anglickým parkem.
Foto: Aktuálně.cz
Františkovy Lázně, proslulé lázně s 21 léčivými prameny. V roce 1992 byly vyhlášeny městskou památkovou rezervací.
Foto: Aktuálně.cz
Klášter Teplá, klášter premonstrátů (zal. 1193) s druhou největší klášterní knihovnou u nás (100 000 svazků).
Foto: Aktuálně.cz
Klínovec, 1 244 metrů nad mořem, hora v severozápadních Čechách, nejvyšší vrchol Krušných hor.
Foto: www.bodam.cz
Lázeňské oplatky, světoznámá vaflová pochutina s více jak 150letou tradicí, vyráběná za použití minerálních vod podle neměnných receptur.
Foto: www.becherovka.cz
Becherovka, bylinný likér Jana Bechera. Na trh uvedena v roce 1807. Její recept je střežen stejně pečlivě jako recept na Coca Colu.
Foto: Aktuálně.cz
Národní přírodní rezervace Soos, jedinečná slatinná a přírodní rezervace, vyhlášena již r. 1964, rozloha činí 221 ha. Název Soos pravděpodobně pochází z německého slova "Moos", což v překladu znamená "bažina, mech".
Jáchymovský tolar
Jáchymovský tolar | Foto: Aktuálně.cz
Jáchymovský tolar, slavná mince ražená v Jáchymově od 16. století, která dala název americkému dolaru.
Foto: Aktuálně.cz
Karlovarský porcelán, další specialita, která Karlovy Vary proslavila. Zdejší porcelánky vyráběly a vyrábějí porcelán nejen užitkový, ale hojně i ozdobný. Pro jeho výrobu má zdejší oblast velmi výhodné podmínky dáné surovinami, které jsou pro výrobu porcelánové hmoty potřebné.
Foto: Aktuálně.cz
Sklo značky Moser, pojmenované podle zakladatele proslulé sklárny (Ludwig Löwi Moser, 1833-1916). Po celém světě známé pod názvem "Sklo králů", jež se stávalo ozdobou a chloubou u panovníků a jiných prominentních osobností v mnoha zemích celého světa.
Foto: Aktuálně.cz
Mariánské lázně, nejmladší lázně západočeského lázeňského trojúhelníku (založeny zhruba před 200 lety) s více než stovkou minerálních pramenů. Lázně, po jehož promenádách se procházeli králové a šlechtici, slavní umělci a učenci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy